October 6, 2022

Fidel Castro rolünü ABD’li aktör James Franco’nun oynamasına bir tepki de John Leguizamo’dan: Latin oyuncular dışlanıyorFidel Castro rolünü ABD'li aktör James Franco'nun oynamasına bir tepki de John Leguizamo'dan: Latin oyuncular dışlanıyor

Geçtiğimiz günlerde Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro’yu ABD’li oyuncu James Franco’nun oynayacağının açıklanmasının ardından Latin oyuncular Latin olmayan bir aktörün bu rolü canlandırmaması gerektiğine dair eleştiriler gelmeye devam ediyor. Son olarak oyuncu John Leguizamo, Latin oyuncuların Hollywood’dan dışlandığını söyledi.

‘Alina of Cuba’ adlı biyografik film için, Küba devriminin önderi Fidel Castro rolüne Amerikalı aktör James Franco’nun seçilmesi olumsuz eleştirileri beraberinde getirdi.
John Leguizamo da bu kararı eleştiren isimlerden. Sosyal medya hesabından Hollywood’un Latin oyuncuları sistematik bir şekilde dışladığını belirten 62 yaşındaki oyuncu, “James Franco’yle bir derdim yok ama o Latin değil!” dedi.
Yıldız oyuncu ayrıca Latin karakterlerin beyaz oyuncular tarafından oynandığı bir Hollywood döneminde yetiştiğini ve bunun artık değişmesi gerektiğini savundu.
Oyuncu Sol Rodriguez, hayatı boyunca bir Amerikalı gibi İngilizce konuşmadığı için kendisiyle dalga geçildiğine dikkat çekerek, “Defalarca kurtulmam gerektiği söylenen aksanı James Franco edinmek zorunda kalacak” demişti.
Jeff Torres ise Twitter hesabından, “Ben bir başka ‘Latin Amerikalı uyuşturucu satıcısı’ rolü için seçmelere girerken James Franco Fidel Castro’yu oynuyor” diye yazmıştı.Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: