October 6, 2022

“Kürt ve HDP düşmanlığı size kaybettirecek”*Fotoğraf: MA

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde  esnafla buluştu.

Ziyaretin ardından Buldan, Özgürlük Meydanı’nda yurttaşlara seslendi. 

Yolsulluk, kriz ve sefaletle ilgili değerlendirmeler yapan Buldan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

“3 Temmuz’da gerçekleştirdiğimiz kongremizden sonra her yeri geziyoruz. Dün Manisa’da bugün Hakkari, yarın Kars’ta olacağız. Biz, Türkiye’nin her yerini gezemeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülkenin umudu HDP’dir. Sizler Ankara’ya gelerek bize büyük bir moral verdiniz. Biz sizlere teşekkür etmek için yanındayız.

“Ülke beşli çetelerle  yönetiliyor”

“Çok iyi biliyoruz ki, bugün bu ülkenin yaşadığı tüm sorunların kaynağı AKP-MHP iktidarı yani Cumhur İttifakıdır. Biz alnımızın akı, halkımız gücüyle, sizlerin desteği, sizlerin kararlı duruşu ve iradesiyle sandıklarda öyle büyük bir fark atacağız ki onlar şaşıracaklar. Kazanacağız, çünkü bu ülkeyi artık bu şekilde yönetmelerine izin vermeyeceğiz. 

“Bu ülke krizlerle, beşli çetelere verilen ihaleler ile yönetiliyor. Yoksulun, işçinin cebinden alıp zengine dağıtan, beşli çeteye, yandaşlarına dağıtan, kendi koltuğu dışında bir şey düşünmeyen bu iktidarın gitme zamanı gelmiştir. Onlar da bu durumu görüyor ve biliyorlar.

“Gücünüz HDP’yi bitirmeye yetmez”

“Bunun için de halkın yüzüne bakacak yüzleri yok. Onlar bizim gibi sokak sokak, meydan meydan dolaşmıyorlar. Onlar bizimle kumpas davaları, ellerinde tuttukları medya ve yargı sopası ile kirlimize etmeye çalışıyorlar. Size buradan sesleniyoruz; sizin gücünüz HDP’yi bitirmeye yetmez, işte HDP burada. HDP gittiği her yerde aynı sempati ve ilgiyle karşılanıyor. Çünkü HDP’nin Türkiye toplumunun yanında ayrı bir yeri var.

 “Şuan siyaset yaptığımız her alana saldırı yapılıyor. Mecliste dokunulmazlık fezlekeleri hazırlanıyor. Daha geçen gün Çakıcı’nın avukatı mecliste milletvekilimiz Garo Paylan’a yönelik bir kaos planına devreye sokacağını anlattı. Hatta Meclis içerisinde yapacağını anlattı. Bunu söylemesine rağmen Meclis başkanından, Adalet Bakanı’ndan ses yok. Çünkü bu ülkeyi karanlık odaklara, çetelere teslim ettiler. Halkımız bu suikastlar asla izin vermeyecektir.

“HDP tüm sorunların anahtarıdır”

“Şimdi AKP seçimleri kazanmak için NATO koridorlarında, Şam’da Tahran’da kendisine yandaş bulmaya çalışıyor. O zannediyor ki sandıklar NATO koridorlarında, Tahran’da ve Şam’da kurulacak. Hayır! Sandıklar Türkiye’de kurulacak ve oyları Türkiye halkları kullanacak.

“Kürt, kadın ve HDP düşmanlığı size mutlaka kaybettirecektir. Çünkü gelecekte Türkiye halklarının söz sahibi olmasının önüne geçemeyeceksiniz. HDP bu ülkede söz sahibi olacaktır, seçimde yönetimde mutlaka yer alacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. HDP tüm sorunların anahtarıdır.

“HDP olmadan ülkede hiç kimse bir denklem kuramayacak, hiç kimse HDP olmadan, hiçbir sorunu çözemeyecektir. Biz, bu ülkeye adaleti, insan hakları ve demokrasiyi mutlaka getireceğiz. AKP hükümeti bu ülkede, demokrasinin de, barışın da, insan haklarının da, adaletin de kırıntısını bırakmadı. Halkımız onlara mutlaka ama mutlaka gereken dersi seçimlerde verecektir.” 

(RT)

 

 Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: