October 6, 2022

Torun’dan Soylu’ya: İftira atıp köşene çekilemezsin*Fotoğraf: AA/arşiv

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’yi kast ederek “Hangi belediyelerine el atsak terör örgütü mensubu çıkıyor” sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Torun, İçişleri Bakanı Soylu’ya, “Madem öyle elini tutan mı var, sen ne iş yapıyorsun? ‘İBB’de 557 terörist var’ demiştin ama 8 aydır gıkın çıkmıyor. Sana açıkça söylüyorum: 557 kişiyi ispatlamazsan namertsin” dedi.

TIKLAYIN-Şırnak’tan İstanbul’a, ihraçtan ihraca

“Zan altında bırakıyorsun”

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Torun, Soylu’nun iftira attığını söyledi ve ekledi: “İftira atıp köşene çekilemezsin! 249 belediyemizde yüz binlerce kişi ekmek yiyor, hepsini zan altında bırakıyorsun. Dedikodu yapma, emniyet de istihbarat da sizin elinizde. ‘557 kişiyi bize bildirin gereğini yapalım’ dedik. Cevap bile veremedin, utanmadan hala konuşuyorsun.

“İstanbul’da bombalı eylemlere katılmaktan sabıkalı 4 kişi sizin döneminizde işe alınmış. Ayrıca tutuklanan bir kişi de 2004’ten beri parti üyeniz çıktı. Hepsini bırak devleti FETÖ’ye yuva yapan sizsiniz. Acizce belediyelerimize saldıracağına önce aynaya bak Süleyman Soylu.”

TIKLAYIN-“İmamoğlu’nun bekası için gözden çıkarıldık”

40’dan fazla çalışan işten atıldı

Soylu’nun açıklamasından bir süre sonra İBB, “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attığı için kamudan ihraç edilen Barış Akademisyenlerinin de olduğu 40’dan fazla çalışanı işten attı.

İşten atmaların  İstanbul Valiliği’nin talimatıyla gerçekleştiği ifade edildi.  İşten atılanlar 28 Temmuz’da İBB Saraçhane önünde süresiz eyleme başladı. 

TIKLAYIN-İşten atılan İBB işçileri: “Açlıkla terbiye edilmeye çalışılıyoruz”

(RT)

 Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: