October 6, 2022

Cengiz Holding: Tırlar nakliyecinin sorumluluğundaFotoğraf: Sosyal Medya

Mardin’in Derik ilçesinde gerçekleşen ve 20 kişinin öldüğü kazayla ilgili konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay,  ihmaller zincirini anlattı ve kaza yapan tırların Cengiz Holding’e ait olduğunu açıkladı. 
Mardin’in Derik ilçesi Üçyol mevkiinde Cengiz Holdinge ait Eti Bakır Fabrikası’ndan yük taşıyan TIR’ın yaptığı kazada yaralılara müdahale edenlere bir başka TIR çarptı. Kazalarda 20 kişi yaşamını yitirirken,  7’si ağır 26 kişi yaralandı. 

Mardin’e giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 şoförün gözaltına alındığını açıkladı. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Derik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kazaya dair soruşturma başlatıldığını açıkladı.   


Cengiz Holding iddiaları kabul etmedi

Cengiz Holding ise söz konusu iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı ve şöyle dedi: 

“Ülkemizi yasa boğan bu acı haberin ardından bir siyasi partinin üyesi tarafından yapılan açıklamada, kazaya neden olan araçların, Cengiz Holding’e ait olduğu iddia edilmiştir. Söz konusu araçların Cengiz Holding ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

“Kazaya karışan araçlar, Mardin’deki gübre fabrikamızdan satın alınan ürünlerin nakliyesi için müşterimiz tarafından organize edilen tırlardır. Nakliyecinin temini ve tüm nakliye işlemleri, alıcının sorumluluğunda yapılmıştır.

“Dolayısıyla bu araçlar bize ait olmadığı gibi, araçların bakım sorumluluğu da bu sürece dahil olan taraflara aittir. Bugün önce Gaziantep, ardından da Mardin’de meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir kez daha üzüntümüzü paylaşmak isteriz. Kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine baş sağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.”

(EMK)

Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: