October 6, 2022

“Kimin ihmali varsa hesabını sorarız”İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’in Derik ilçesinde dün (20 Ağustos) yaşanan kazada yaşamını yitirenlerin cenaze törenine katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu, Derik Kaymakamlığı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kazalara ilişkin soruşturmaların sürdüğünü belirten Soylu’ya, “Cengiz Holding’e ait ürünleri taşıyan tırların gereğinden fazla yük taşıdıkları ve bakımlarının yapılmadığı” iddiaları soruldu.

TIKLAYIN-HDP: İlk kazadan sonra yol kapatılsaydı, ikinci kaza olmayacaktı

Soylu, “Soruşturmalar devam ediyor. Hiçbir şey candan kıymetli değildir. Tüm taraflarıyla bu soruşturma tamamlanacak ve gereği yerine getirilecek. İki TIR’ın da yük sınırları var. Buradan ihracat yapan bir firma. Adana menşeili bir firma. Şırnak menşeili bir firma anlaşmışlar. Burada bir bilgi ve belge noktasında tümü incelenecek. Takip edeceğiz. Gözaltılarımız var. Milletimiz devletine itimat ediyor. Biz de bu itimada halel getiremeyiz. Bunun hesabını varsa ihmal sormak bizim görevimizdir” diyerek cevap verdi.

TIKLAYIN-Mardin’deki kazada 20 kişi yaşamını yitirdi

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın taziye evine giderken durdurulduklarını ve GBT kontrolü yapıldığı sözleri sorulan Soylu, “Biz deli miyiz taziyeye, bu acıyı paylaşmaya gelenleri engelleyelim. İstirham ediyorum. Her şeyi yapabilirsiniz ama milletimizin acı gününde bunları yapmayın” dedi.

Soylu kazalarda yaralananlarla ilgili de hastanelerde 5 kişinin kaldığını, onların da ağır bir durumları olmadığını belirtti.

TIKLAYIN-Mardin’deki kazanın tanıkları anlattı: Üçüncü tır son anda durduruldu

(RT)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: