October 6, 2022

Mardin ve Antep’teki kazalarda yaşamını yitirenler toprağa verildiMardin’in Derik ilçesinde dün (20 Ağustos) Cengiz Holding’e ait Eti Bakır Fabrikasından yük alan TIR’ların karıştığı kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükseldi. 6’sı ağır 25 yaralının tedavileri devam ederken, ismi netleşen 20 kişinin cenazeleri aileleri tarafından alındı.

MA’nın haberine göre; cenazeleri alınan 20 kişiden 17’si Derik’te, 1’i Artuklu ilçesinde, 1’i de Kızıltepe ilçesinde defnedildi. Polis memuru Yahya Ergin’in cenazesi ise memleketine gönderildi. 

Cenazelerin defin işlemlerinin ardından Derik’te ayrı ayrı yerlerde taziyeler kuruldu.

Kazada yaşamını yitiren 21 kişiden birinin henüz kimliği belirlenemedi. 20 kişinin isimleri şu şekilde: Fesih Dağ, Hatip Denk, Baran Açan, Ünal Ekinci, İsa Ayebe, İrfan Aktaş, İnan Benk, İbrahim Halil Has, Mülkiye Acar, Ahmet Aktay, Baver Babur, Velat Dağ, Bessi Bağlayan, Kemal Dağ, Abdulhamid Akkoyun, Necla Önen, Sıtti Abul, Mihriban Tanrısever, Şervan Tanrısever ve polis Yahya Ergin.

Antep’te de tören

Antep’te dün yaşanan kazada yaşamını yitirenler için de cenaze töreni düzenlendi.

AA’nın haberine göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan Mehmet Bozkurt (59), Mehmet Polat (57) ve Ahmet Polat’ın (29) cenazeleri, Şehreküstü İtfaiyesi’nin bahçesine getirildi.

Sağlıkçılar Tuba Uzdilli, Adbullah Kütük ve Halil Özden ile İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Umut Yakup Tanrıöver’in cenazeleri de tören için Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne getirildi.

Düzenlenen törenlere, ölenlerin yakınları ve mesai arkadaşlarının yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AKP milletvekilleri ve eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldı.

(RT)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: