October 6, 2022

Andrew Garfield bir rahibi canlandırmak için 6 ay oruç tuttuğunu söylediAndrew Garfield bir rahibi canlandırmak için 6 ay oruç tuttuğunu söyledi

Spiderman rolüyle yıldızı parlayan İngiliz oyuncu Andrew Garfield, bir rahibi canlandırdığı Silence filmi için 6 ay boyunca oruç tuttuğunu paylaştı.

İnanılmaz Örümcek Adam, Sosyal Ağ ve Tick Tick… Boom! gibi yapımlarla tanınan ünlü İngiliz oyuncu Andrew Garfield, 2016 yapımı Silence filminde yaşadığı zorlukları paylaştı.
Martin Scorsese’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Japonya’ya Hristiyanlığı tanıtmak için giden Katolik bir rahibi canlandıran oyuncu, o süreçte çok kilo kaybetmek zorunda olduğunu paylaştı.
“Ruhsal açıdan inanılmaz bir deneyim yaşadım. Kendime her gün yeni ritüeller yarattım. 6 ay boyunca oruç tuttum çünkü Adam (Driver) ve benim çok kilo kaybetmemiz gerekiyordu” diyen oyuncu bu filmin kendisi için inanılmaz bir deneyim olduğunu söyledi.
39 yaşındaki oyuncu, “O süreç boyunca kendimi açlıktan öldürdüm diyebilirim” dedi. Sırf role girmek için set çalışanlarına kaba olmak zorunda olmadığını belirten oyuncu, kendini hayali şartlar altında rolüne olabildiğince adadığını söyledi.
Oyuncu, film için yaşadığı fiziksel zorluklardan bahsederken ‘metot oyunculuğunun’ çok yanlış anlaşıldığını ifade etti.
1900’lü yıllarda Konstantin Stanislavksi aslı Rus tiyatro yönetmeninin ortaya attığı ‘metot oyunculuğu’, oyuncuların karakterleri canlandırırken fiziksel, ruhsal ve duygusal olarak kendini adaması anlamına geliyor. Marlon Brando, Daniel Day-Lewis ve Robert De Niro gibi ünlü oyuncuların bu tekniği sık sık kullandığı biliniyor.
Son olarak Under the Banner of Heaven adlı mini dizide Amerikalı bir dedektifi canlandıran oyuncu, Emmy Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu adayı oldu.Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: