October 3, 2022

Şenyaşar Ailesi’nden Erdoğan’a: Aynı gemide değilizFotoğraf: MA

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruması ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 534’üncü gününde sürüyor.

Sabah saatlerinde anne ve oğlu, Suruç ilçesinden 42 kilometre yol alarak Urfa Adliyesi önüne geldi.

MA’daki habere göre, anne ve oğlu nöbeti 8 Ağustos tarihinden bu yana polislerin oturmalarını engellediği adliye binası girişinde bulunan gölgelik alanda başlattı. 

Aile sanal medya hesaplarından AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Aynı gemideyiz” şeklinde yaptığı açıklamaya dair, “İsminde adalet olan parti en büyük sınavını Urfa’da tüm baskılara rağmen susturulamayan anne karşısında verecektir. Aynı gemide değiliz” mesajı paylaştı.

Erdoğan ne söylemişti?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Reep Tayyip Erdoğan, 22 Ağustos Pazartesi günkü Kabine Toplantısı sonrası şu açıklamayı yapmıştı:

“Ekonomi ile ilgili bütün kurumlarımız sorumluluklarını yerine getirmektedir. Önümüzdeki yılın ilk ayları itibari ile hayat pahalılığı ile mücadele daha ileriye götürülecek. Vatandaşlarımızdan sadece sabır ve destek istiyoruz”

Ne olmuştu?

14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın seçim gezisi sırasında gerçekleşen saldırı, silahlı çatışmaya dönüşmüş, Yıldız’ın kardeşi Mehmet Şah Yıldız, esnaf Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar yaşamını yitirmişti.

Çatışmada babasını ve iki kardeşini kaybeden, kendisi de yaralanan Fadıl Şenyaşar 17 Haziran’da taburcu edildiği Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. 

(EMK)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: