October 5, 2022

İBB desteği ile kadınlar yazılım öğreniyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ve “teknoloji sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan kaynağına katkı sağlamayı” hedefleyen “Yazılımcı Yetiştirme Projesi”ne başvurular 3 Ekim’de başlıyor. En az ön lisans mezunu olan herkesin başvurabileceği bu eğitimin son başvuru tarihi ise 30 Kasım.

Toplamda 500 saat eğitim

Her bir grup için eğitimin 72 gün süreceğini belirten İBB konuya dair şu açıklamayı yaptı:

“Başvurusu uygun bulunan adaylar, önce Fenerbahçe Üniversitesi’nde sınava girecek daha sonra mülakata alınacak. Değerlendirmeleri olumlu bulunan kişiler, programa dâhil olacak. Programa katılma hakkı kazanan kişiler; Fenerbahçe Üniversitesi ve Enstitü İstanbul İsmek tarafından sağlanacak teknik ve kişisel gelişim eğitimi olmak üzere toplamda 500 saat eğitim alacak. “

“Fenerbahçe Üniversitesi Ataşehir yerleşkesinde sektörün önde gelen akademik eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek eğitimler, 20 sabah ve 20 akşam olmak üzere 40 kişilik ilk grubun ardından 40 gün sonra ikinci bir grup eğitimlere başlayacak.”

“Enstitü İstanbul İsmek tarafından verilecek kişisel gelişim eğitimleri ise 100kadinyazilimci.istanbul web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.”

Başvuru için ne yapmalı?

“100 Kadın Yazılımcı web sitesi üzerinden ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘Başvuru Formu’ butonuna tıklanarak ve buradaki form doldurularak başvuru yapılabilir.

100 Kadın Yazılımcı Eğitim Programına başvurmak isteyenler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerine tek elden ulaşım kolaylığı sağlayan ‘İstanbul Senin’ akıllı şehir uygulamasından da başvuru yapılabilir. (https://m.istanbulsenin.istanbul/”)

(EK/EMK)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: