December 9, 2022

David Bowie’nin el yazısı şarkı sözleri açık artırmada beş kat fiyata satıldı


Dünyaca ünlü rock yıldızı David Bowie‘nin el yazısı şarkı sözleri açık artırmada satıldı. 2016’da hayatını kaybeden şarkıcının ünlü parçası Starman’i kaleme aldığı el yazısı açık artırmada tahmin edilenin beş katına alıcı buldu. 

Independent Türkçe’nin haberine göre, 1972 tarihli şarkının sözlerinin yer aldığı A4 kağıdı, 203 bin 500 sterline (yaklaşık 4 milyon TL) salı günü alıcı buldu.

Starman, Britanyalı şarkıcıyı dünya çapında üne kavuşturan beşinci albümü The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars’ta yer alıyor.


David Bowie'nin el yazısı şarkı sözleri açık artırmada beş kat fiyata satıldı - 1

1980’den beri aynı koleksiyonerin elinde olan sözler daha önce Birleşik Krallık’taki V&A Müzesi’nin David Bowie koleksiyonunda sergileniyordu.

Kazanan teklifi özel bir koleksiyoner adına Avustralya’daki Museum of Old and New Art (Mona) adlı müzenin yöneticilerinden Olivier Varenne verdi.

Mona’nın kurucusu David Walsh, “Kendimizi kaptırdık ve çok fazla para ödedik. Sözler şu anda inşa ettiğimiz genişletilmiş kütüphanede, kendimizi kaptırıp çok fazla para ödediğimiz diğer pek çok öğeyle birlikte sergilenecek” dedi.


David Bowie'nin el yazısı şarkı sözleri açık artırmada beş kat fiyata satıldı - 2

Müzayedeyi düzenleyen Omega Auctions’tan Paul Fairweather, dünyanın dört bir köşesinden teklif geldiğini, salonun dolu olduğunu ve hem internet hem de telefonla katılanların sayısının da yüksek olduğunu söyledi.


David Bowie'nin el yazısı şarkı sözleri açık artırmada beş kat fiyata satıldı - 3

Ünlü şarkıcının Starman’i kaydettiği 1971’den kalma ilk demo da üç yıl önce 51 bin sterline (yaklaşık 1 milyon TL) satılmıştı.Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: