December 2, 2022

Cici’nin fragmanı yayınlandı | Yazan ve yöneten: Berkun Oya* Görsel: Netflix.

“Bir Başkadır” (2020) dizisiyle büyük yankı uyandıran senarist ve yönetmen Berkun Oya, yeni filmi “Cici” ile izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Oya’nın hayranları tarafından merakla beklenen filmin resmi fragmanı bugün Netflix tarafından yayınlandı.

Oyuncu kadrosunda Ayça Bingöl, Fatih Artman, Funda Eryiğit, İncinur Daşdemir, Nur Sürer, Okan Yalabık, Olgun Şimşek, Şevval Balkan ve Yılmaz Erdoğan gibi isimleri buluşturan Cici, acı bir kaybın ardından köyden kente göçen bir ailenin yaklaşık 30 yıl sonra eski evlerinde buluşmasını konu alıyor.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Berkun Oya’nın üstlendiği filmde aradan geçen uzun yıllardan sonra gerçekleşen bu buluşmayla birlikte bastırılmış duygular ve sırlar ortaya çıktıkça eski yaralar da yeniden açılıyor.
Berkun Oya hakkında

Özel Koç Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu.

1999 yılında Ali Atay ile birlikte İstanbul’da Krek TiyatroTopluluğunu kurdu.

2003 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun talebi üzerine, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” adlı romanını oyunlaştırdı. 2008 Avrasya Uluslararası Film Festivali’nde jüri üyesi olarak görev yaptı.

2010 yılında International Royal Court Residency programı dahilinde, The Royal Court Theatre’da tamamladığı Güzel Şeyler Bizim Tarafta tiyatro oyunu ile, 2011 yılında Heidelberg Stückemarkt Tiyatro Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü aldı.

2011 yılından beri Berkun Oya ve Ali Atay tarafından Santral istanbul’da kurulan Krek Tiyatronun atölye çalışmalarında Berkun Oya, Celal Kadri Kınoğlu, Levent Kazak, Levent Erden, Bahar Kerimoğlu gibi isimlerle beraber tiyatro eğitimi vermektedir.

CNN Türk’te Defakto diye bir program hazırlayıp sundu.

2004 yılında senaryosunu Nuran Devres’in yazdığı “Sahra” dizisinde Arzum Onan, Okan Şenozan, Neslihan Yeldan, Serhat Tutumluer, Mazlum Kiper, Semih Sergen, Jeyan Mahfi Tözüm, Ahmet Mümtaz Taylan, Bülent Emrah Parlak ile birlikte rol aldı.

“Masum” ve “Bir Başkadır” dizilerinin yaratıcısı.

(TY)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: