December 6, 2022

Haftanın filmleri (14 Ekim 2022)Haftanın filmleri (14 Ekim 2022)

Sinema salonlarında bu hafta ikisi yerli sekiz film vizyona girdi.

Kadın Kral
Gina Prince-Bythewood’un yönetmenliğini yaptığı, Viola Davis’in başrolünde oynadığı Kadın Kral filmi izleyiciyle buluştu.Film, 7. yüzyılın sonlarından 19. yüzyılın sonlarına kadar varlığını sürdüren, 18. yüzyıldan itibaren Batı Afrika’nın güçlü devletlerinden biri haline gelen Dahomey Krallığı’nın tamamı kadın savaşçılardan oluşan ordu birimi Afrikalı Amazonlar Agojie’nin gerçek hikayesini anlatıyor.John Boyega ve Thuso Mbedu’nun da rol aldığı filmin senaryosu Dana Stevens imzası taşıyor.
Kurtarıcı
Louis Garrel’in yönetmenliğini yapıp başrolünü Laetitia Casta ve Joseph Engel ile paylaştığı Kurtarıcı, bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.Komedi unsurları da içeren Fransız yapımı filmin konusu özetle şöyle:”Abel ile Marianne, 13 yaşındaki oğulları Joseph’in değerli eşyalarını gizlice sattığını fark eder. Çok geçmeden Joseph’in tek başına olmadığını ve tüm dünyada yüzlerce çocuğun gizemli bir projeyi finanse etmek için iş birliği yaptığını öğrenir. Çocukların hedefi gezegeni kurtarmaktır.”
Shin Ultraman
Takumi Saitoh, Masami Nagasawa ve Hidetoshi Nishijima’nın başrollerini paylaştığı Shin Ultraman aksiyon sahneleriyle öne çıkıyor.Shinji Higuchi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Japonya yapımı film, dev canavarlarla mücadele eden ve bu süreçte beklenmedik bir müttefik bulan SSSP adlı bir yapının hikayesini konu ediniyor.
Hara
Atalay Taşdiken’in yönetmenliğini üstlendiği Hara, sevdiği atın satılması ve ebeveynlerinin ayrılığıyla mücadele eden genç bir kızın yaşadıklarını beyaz perdeye taşıyor.Dram türündeki filmin başrollerinde Dolunay Soysert, Nehir Erdoğan ve Isabella Haddock yer alıyor.
Sevmedim Deme
Kurtuluş Kuş, Burak Bulut ve Ceyda Ateş’in rol aldığı “Sevmedim Deme”, zorlu bir hayattan gelen ve müziğe tutkulu iki gencin hikayesini işliyor.
Cadılar Bayramı Sona Eriyor
Jamie Lee Curtis, Andi Matichak ve Kyle Richards’ın oynadığı David Gordon Green’in devam filmi Cadılar Bayramı Sona Eriyor ile seriye nokta koyacak.Modern Halloween üçlemesinin finalini yapan film, ikinci filmin 4 yıl sonrasında Laurie Strode’un başından geçenleri odağına alıyor.
Etkileyici
Jamie Bailey’in korku filmi Etkileyici ise, okul dönüşünde maskeli biri tarafından kaçırılan bir sosyal medya fenomeninin, hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi ele alıyor.
Gulliver Dönüyor
Ukraynalı yönetmen Ilya Maksimov’un animasyon türündeki filmi Gulliver Dönüyor, bir dönem Blefuscu ordularına karşı destek olduğu Lilliput Krallığı’nın yardım çağrısıyla adaya geri dönen Gulliver ile halkın yaşadığı zorluklarla mücadelesini beyaz perdeye taşıyacak.Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: