December 6, 2022

CHP heyeti Amasra’da: Bu son olsun*Fotoğraf: Gazete Duvar

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel, Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Ünal Demirtaş’tan oluşan CHP heyeti, 41 kişinin yaşamanını yitirdiği Amasra Taşkömürü İşletmeleri ocağında incelemelerde bulundu.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; CHP heyeti, bölgede kurulan AFAD Kriz Merkezini ziyaret ederek bakanlardan bilgi aldı, yaşamını yitiren madenciler için başsağlığı, yaralılar için şifa dileğinde bulundu.

CHP heyeti temaslarının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Engin Altay, şunları söyledi:

“Amasra’mızın, Bartın’ımızın, ulusumuzun başı sağ olsun. İnşallah bu son olsun. Biraz önce koordinasyon merkezinde sayın bakanlardan aldığımız bilgiye göre maalesef 40 kardeşimizi kaybettik, şehit oldular. Allah’ımdan rahmet diliyorum. Bu son olsun. Türkiye’nin, 85 milyonun gözü dün akşamdan beri burada.

“Üç Grup Başkanvekilimiz, bir Genel Başkan Yardımcımız ve bölge milletvekillerimiz ile buradayız. Sayın Genel Başkanımız da biraz sonra Ankara’dan cenazelere katılmak üzere bölgeye hareket edecek. Hastanelerde yaralılarımızı ziyaret edeceğiz. Daha sonra bizler de cenazelere katılarak cenaze sahiplerinin acılarını paylaşacağız.

“Böyle kazaların tekrar edilmemesi için de hiç şüphesiz gerekli önlemlerin alınması konusunda hem Meclis hem yürütme organı bundan sonra daha yüksek bir duyarlılık içinde hareket eder diye umuyoruz. Başımız sağ olsun, geçmiş olsun.”

(RT)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: