December 9, 2022

Sabahtan akşama bir tiyatro maratonu: İstanbul Mon Amourİstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 26. İstanbul Tiyatro Festivali, 26 Kasım Cumartesi günü festivale özel olarak üretilen bir projeyle son buluyor.

Festivalin Semaver Kumpanya imzalı kapanış gösterisi “İstanbul Mon Amour”, şehrin değişen kültürünü, seslerini, insanlarını, gündelik yaşamını şiirsel zeminle iç içe sunan bir performans serisi. Etkinlik, sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerinde bir partiyle son bulacak. Tüm güne yayılacak performanslar, tiyatro merkezde olmak üzere dans, müzik, görsel sanatlar, edebiyat gibi farklı disiplinleri buluştururken izleyiciler İstanbul’un farklı yaşam biçimlerini temsil eden bölgelerinde bir yolculuğa çıkacak.

26 Kasım Cumartesi günü saat 11.00’de Süreyya Operası’nda başlayıp Şehir Hatları Vapuru, İMÇ, Kanyon, Galatasaray Lisesi ve Salon İKSV’de devam edecek performanslar, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Alper Maral, Ebru Cansız, Okan Kaya, Sarp Aydınoğlu, Ani Haddeler, Sibel Altan, Nejat Yavaşoğulları, Barabar, Gülinler, Ari Barokas, Gökçe Çeçe Gürçay ve diğer konukların katılımıyla gerçekleşecek.

26. İstanbul Tiyatro Festivali küratörü ve Türkiye tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Işıl Kasapoğlu’nun yaklaşık 30 yıl önce, Orhan Veli Kanık’ın “İstanbul’u Dinliyorum” şiirinden esinlenerek tasarladığı “İstanbul Mon Amour”, tüm gün boyunca şehrin çeşitli bölgelerindeki mekânların birer sahneye dönüştürecek. 

Hem Semaver Kumpanya’nın kuruluşunun yirminci yıldönümü hem topluluğun kurucusu Işıl Kasapoğlu hem de İstanbullular için bir armağan niteliğinde. 

(AÖ)Apsny News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: