Güncel

ABD ana akım medyası hakimiyetini kaybetti – Joe Rogan — Apsny News


Kötü şöhretli podcast yayıncısı, büyük oyuncuların siyasi puanlama yaptığını iddia etti.

Dünyaca ünlü podcast sunucusu Joe Rogan, birçok ana akım haber kaynağının, Amerika Birleşik Devletleri’ni etkileyen daha haber değeri olan diğer sorunlar olarak gördüğü şeyler pahasına, ABD Kongre Binası’ndaki 6 Ocak 2021 isyanları gibi konuların kapsamlı bir şekilde ele alınmasına şaşırdığını söyledi.

‘The Joe Rogan Experience’ podcast’inin Salı günkü sayısında konuğu doktor Peter Attia ile birlikte konuşan Rogan, ana akım medyanın belirli konulara aşırı derecede göz kırpmadan baktığından şikayet etti.

“Medya, anlatı üzerindeki kontrolünü kaybetti” dedi. “Artık medya, ön planda ve merkezde olmak istemediği her şeyi uygun bir şekilde dışarıda bırakıyor.”

Haber medyasının, 6 Ocak’ta Washington DC’de meydana gelen ve yüzlerce Donald Trump’ın siyasi destekçisinin Trump yönetimi ile gelecek dönem başkanı Joe Biden arasındaki yetki devrine müdahale etmeye çalıştığı iddia edilen olaya yeniden odaklandığını belirtti.

Ancak Rogan’a göre, 6 Ocak isyanlarına yönelik medyanın bakışı, Donald Trump’ın 2024 ABD başkanlık seçimlerinde Beyaz Saray’a dönme girişimiyle paralel geliyor. “Her şey ‘6 Ocak’ gibi. 6 Ocak. Ne yaptıklarını gördün mü? – Trump geri geliyor, ancak 6 Ocak önemli görünüyor’” Rogan ekledi.

Bunun yerine Rogan, medyanın şu anda Oval Ofis’i işgal eden adam hakkında sorular sorması gerektiğini iddia ediyor.

“Şu anda başkan olan adamın bir cümle kuramaması gerçeğine ne dersiniz?” diye sordu Rogan, ABD Başkanı Joe Biden’a atıfta bulunarak. “Kelimeler uyduruyor, tökezliyor ve kimse bu konuda lanet bir şey söylemiyor.”

Rogan’ın açıklamaları, eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in federal bir yargıç tarafından 6 Ocak ayaklanmaları öncesinde Donald Trump ile yaptığı konuşmalar hakkında büyük jüri önünde ifade vermeye zorlandığı yönündeki basında çıkan haberler arasında geldi.

Pence, 2024’te Cumhuriyetçilerin cumhurbaşkanı adaylığı için yarışacak bir kampanyanın yakında duyurulmasıyla güçlü bir şekilde bağlantılı, bu onu sıkı bir şekilde eski siyasi müttefiki Donald Trump’ın meşhur artı işaretine yerleştirecek bir hareket.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu