Güncel

ABD, ‘asi’ yolcular için yeni uçuşa yasak liste üzerinde kafa yoruyor — Apsny News


Tasarıyı destekleyenler, kara listenin “hava öfkesi olaylarına” karşı “güçlü bir caydırıcı” görevi göreceğini söyledi.

Meclis ve Senato’daki milletvekilleri, yeni bir federal uçuşa yasak liste önerdiler. “taciz edici” veya asi yolcular, belirli suçlardan hüküm giymiş kişilerin ticari uçuşlara binmesini yasaklayan bir yasa tasarısı getirilmesi.

İstismarcı Yolculardan Koruma YasasıTemsilciler Meclisi’nde Temsilciler Eric Swalwell (D-California) ve Brian Fitzpatrick (R-Pennsylvania) ile Çarşamba günü iki partinin desteğiyle öne sürülürken, Senatör Jack Reed (D-Rhode Island) aynı şeyi yaptı. üst oda.

“Hava öfkesi olayları, gemideki herkes için gerçek güvenlik tehditleri oluşturabilir” Reed bir sosyal medyada söyledi postalamakeylemin gerçekleşeceğini umduğunu dile getirerek “hava yolculuğu güvenliğini artırın [and] asi yolcuları sorumlu tutun.”

Yasa geçerse, ülke çapındaki havalimanlarına konuşlandırılan İç Güvenlik Bakanlığı’nın bir kurumu olan Ulaştırma Güvenliği İdaresi (TSA) tarafından yönetilen hava yolcuları için yeni bir federal kara liste oluşturacak.

Tasarı yasakları getirecek “Uçak uçuşunda bir mürettebat üyesine veya yolcuya saldırmak, tehdit etmek veya sindirmek için hukuki ceza veya mahkûmiyetle sonuçlanan davranışlarda bulunan herhangi bir kişi” veya güvenlik personeline müdahale eden başka herhangi bir eylemde bulunan.

Aynı grup milletvekili geçen yıl da benzer bir yasa önermiş olsa da yasayı geçiremedi. Tasarıyı yeniden getirirken, insanların uçuşlardan men edilmesinin “Güçlü bir caydırıcı olarak hizmet ediyor” şiddet uygulayan veya rahatsız edici yolculara karşı.

Yeni liste, 11 Eylül saldırılarının ardından oluşturulan ve FBI ve DHS tarafından denetlenen başka bir terörizm kara listesinden ayrı olacak. Bu liste geçmişte bulunduktan sonra ateş altında kaldı. küçük çocukları dahil etaralarında bir 4 yaşında erkek çocuk.

Önerilen TSA tarafından yönetilen uçuşa yasak liste, mevcut listeyle ilgili sorunları gerekçe göstererek Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği (ACLU) dahil olmak üzere sivil haklar örgütleri tarafından çoktan eleştirildi.

“Kongre uçaklardaki hava öfkesi olaylarını daha da azaltmak istiyorsa, havayollarını uçmayı daha az sefil bir deneyim haline getirmeye zorlamalı” ACLU sözcüsü Jay Stanley söylenmiş Associated Press.

Birçok havalimanında pandemi kısıtlamaları hafifletildikten sonra hava yolculuğu arttıkça, asi yolcuların dahil olduğu olaylarda 2021’de büyük bir artış görüldü. Federal Havacılık İdaresi, o yıl 6.000 sorunlu yolcu raporu aldığını ve bunun 1.100’den fazla soruşturma ve 5 milyon dolar para cezasıyla sonuçlandığını söyledi. 2022’de olay sayısı düşerek 2.400’ün biraz üzerine düşerken, cezalar önemli ölçüde arttı ve daha az rapor ve soruşturmaya rağmen geçen yıl 8,4 milyon dolar para cezası verildi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu