Dünya

ABD başka bir gizemli balonun izini sürüyor – medya — Apsny News


Anonim kaynaklar, Pentagon’un Hawaii üzerinden uçan nesneyi henüz bir tehdit olarak görmediğini söyledi.

NBC News’in Pazartesi günü adı açıklanmayan üç ABD’li yetkiliye dayandırdığı haberine göre, ABD ordusu Pasifik Okyanusu üzerinde başka bir uçan cismi takip ediyor. Ne olarak nitelendirildi “gizemli balon” Hawaii üzerinden uçmuştu ve şu anda Meksika’ya doğru ilerliyor.

İsimsiz yetkililer, nesnenin tam olarak ne olabileceği veya kime ait olduğu net değildi. NBC’ye söyledi. Adalar üzerindeki uçuş yolu onu hiçbir yere götürmedi. “hassas” askeri alanlar.

Pentagon o zamandan beri nesneyi izliyor. “geçen hafta sonunda” ve ordu, hava trafiği veya ABD ulusal güvenliği için bir tehdit oluşturmadığına inanıyor. Bir yetkiliye göre şüpheli balon manevra yapmıyor veya herhangi bir sinyal göndermiyor gibi görünüyor.

ABD hala nesneyi ve sahibini belirlemeye çalışıyor. Ordunun şu anda Çin kökenli olduğuna inanmadığı bildiriliyor.

ABD hava sahasında başka bir balonun olduğu haberi, Amerikan ordusunun bir uçağı düşürmesinden yaklaşık üç ay sonra geldi. “Çin casus balonu” Güney Carolina kıyılarında. nesne şuydu: ilk tespit edilen kuzey Montana üzerinde, Pekin’in ABD nükleer siloları hakkında casusluk yaptığına dair endişeleri tetikliyor. Onu düşürme emri, ancak tüm kıta ABD’sini uçarak geçtikten ve hava kuvvetleri jetlerinin ona ulaşabileceği yere alçaldıktan sonra geldi.

Geçen ayın başlarında balonla ilgili ek iddiaları bildiren de NBC idi ve yine kimliği belirsiz üç yetkiliye atıfta bulundu. Üçlüye göre, balon Çin’in uçabilmesi için uzaktan kumanda edildi. “birden fazla geçiş” sinyal istihbaratı toplamak için belirli siteler üzerinden ve keşfedildikten sonra ABD hava sahasından daha hızlı çıkması için hızlandırıldı.

Pekin, balonu rotasından sapan bir meteoroloji sondası olarak tanımladı, casusluk için kullanıldığına dair tüm iddiaları yalanladı ve ABD’nin kurtardığı enkazın iadesini talep etti. Çin de ABD’yi suçladı “aşırı tepki” uçan nesneye.

Çılgınlık bitti “casus balonları” ABD ve Kanada’nın Şubat ayında birkaç hava nesnesini daha düşürmesine yol açtı. Biri olduğu ortaya çıktı oyuncak balon Michigan’daki bir hobi derneğine ait, eğlence için dünyanın çevresini dolaşmak için gönderilen 200 dolarlık bir cihaz. Onu düşürmek için kullanılan Sidewinder füzesi en az 470.000 dolara mal oldu.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu