Güncel

ABD bir ‘muz cumhuriyeti’ oluyor – Trump — Apsny News


Cumhuriyetçi lider ayrıca, Ukrayna’daki çatışmayı sona erdirme sözü verdiğinde “derin devletin” kendisine yönelik saldırılarını artırdığını söylüyor.

Eski Başkan Donald Trump Cumartesi günü destekçilerine Başkan Joe Biden’ın ABD’yi bir “muz cumhuriyeti,” ve atmaya söz verdi “İğrenç siyasi sınıf ofisi terk etti” gelecek yıl yeniden seçilirse.

bildirildiğine göre Trump tutuklanmayla karşı karşıya New York’taki kampanya finansmanı suçlamalarıyla ilgili olarak, 2024 seçimleri öncesinde ilk kampanya mitingini Cumartesi günü Waco, Teksas’ta düzenledi. Birkaç bin kişilik bir kalabalığa hitaben konuşan Trump, kendisine yöneltilen suçlamaların ve 6 Ocak 2021 isyancılarının yargılanmasının, kendisini görevden uzaklaştırmak ve kriminalize etmek için Demokratların düzenlediği bir komplo olduğuna dair uzun süredir devam eden inancını yineledi. onun destekçileri.

“Biden rejiminin kolluk kuvvetlerini siyasi muhaliflerine karşı silahlandırması, doğrudan Stalinist Rusya korku gösterisinden fırlamış bir şey.” Biden’ın Amerika’sını arayarak ilan etti “üçüncü dünya muz cumhuriyeti.”

“Başından beri bir cadı avı ve birbiri ardına sahte soruşturma oldu” Trump, sözlerine şunları ekledi: “Ukrayna’daki savaşı bir an önce bitirme sözü verdiğimden beri derin devletin peşime daha da sert gelmesi tesadüf değil.”

Trump aylardır, seçilirse çatışmayı 24 saat içinde çözebileceğini iddia etti. Bunu nasıl başaracağını daha fazla detaylandırmadı, ancak çatışmayı suçladı. “tüm savaş çığırtkanları ve ‘Son Amerika’ küreselcileri” Pentagon, Dışişleri Bakanlığı ve ulusal güvenlik teşkilatının diğer organlarında ve “derin devlet”

“Adalet, ancak bu iğrenç siyasi sınıfı görevden uzaklaştırdığımızda yerini alacak” Cumartesi günü Waco’daki kalabalığa söyledi.

Trump, mitingde bir dizi kampanya sözü verdi, yerel enerji üretimini artırma, Çin’den ithalatı aşamalı olarak kaldırma, “kritik ırk teorisi ve transgender deliliği” okullarda ve eyalet, federal ve askeri kaynakları kullanarak “Amerikan tarihindeki en büyük sınır dışı etme operasyonunu gerçekleştirin.”

Eisenhower yaptı, bu yüzden kendimizi çok kötü hissetmemize gerek yok” dedi. Trump, 1950’lerin başlarında Dwight D. Eisenhower yönetimi tarafından ‘Islatma Operasyonu’ kapsamında bir milyondan fazla yasadışı göçmenin ülkeden çıkarılmasına atıfta bulunarak alay etti.

Trump şu anda lider çoğu anket Florida Valisi Ron DeSantis iki ila 30 puan arasında ikinci sırada yer alarak 2024’te Cumhuriyetçi adaylığını alacak. DeSantis adaylığını açıklamazken Trump, Waco’daki konuşmasının bir bölümünü potansiyel rakibine saldırmaya ayırdı. DeSantis’e şu şekilde atıfta bulunmak “Kutsallıktan Uzak,” Trump, valinin siyasi kariyeri için övgü aldı ve onu, koronavirüs pandemisinin başlangıcında eyaletini kapattığı için kınadı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu