Güncel

ABD ‘düşen UFO’ların’ görüntülerini sınıflandırdı – medya — Apsny News


Pentagon, geçen ay Kuzey Amerika üzerinde vurulan nesnelerin görüntülerini paylaşmayı reddetti

Pentagon’un, Amerikan savaş uçaklarının geçen ay ABD ve Kanada üzerinde düşürdüğü tanımlanamayan üç uçan cismin video veya fotoğraflarına sahip olduğunu kabul ettiği, ancak görüntüleri kamuoyuna açıklamadığı bildirildi.

Bir Pentagon sözcüsü, UFO’ların videolarının sınıflandırıldığını ve bu durumu değiştirme planlarının olmadığını söyledi. söylenmiş İngiltere’nin Daily Mail gazetesi Pazartesi günü. “Size şu anda yayınlayabileceğimiz herhangi bir video çekimi görüntüsü olmadığını söyleyebilirim. Görüntüler gizli kalmaya devam ediyor.”

Görüntüleri gizli tutma kararı, Pentagon’un bir ABD Hava Kuvvetleri pilotunun Şubat ayı başlarında Montana üzerinde sözde bir Çin casus balonunu çektiği bir fotoğrafı hızla yayınlamasıyla keskin bir tezat oluşturuyor. ABD’li yetkililer, balonun birkaç gün sonra Güney Karolina kıyılarında vurulduktan sonra kurtarılmakta olan fotoğraflarını da hızlı bir şekilde sağladı.

Çin balonu üzerindeki gerilim tırmanırken ve Başkan Joe Biden’ın yönetimi balonun kıtayı geçmesine izin verdiği için eleştiriyle karşı karşıyayken, ABD güçleri 10 Şubat ile 12 Şubat arasında en az üç hala tanımlanamayan nesneyi düşürdü. “araba boyutunda nesne” Alaska üzerinde indirildi, bir diğeri ise “silindirik” ve Kanada’nın Yukon Bölgesi üzerinde vuruldu. Üçüncü nesne yakalandı ve Huron Gölü üzerinde düşürüldü. Üçü de Sidewinder füzeleriyle çıkarıldı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü John Kirby geçen ay gazetecilere söyledi ABD hükümeti UFO’ların ne olduğundan asla emin olmayabilir. “İyileşememe ihtimalimizi hepimiz kabul etmeliyiz” üç nesnenin enkazı. Biden, UFO’ların büyük olasılıkla özel sektöre ait olduğunu ve büyük olasılıkla hava durumunu incelediklerini veya başka bilimsel araştırmalar yaptıklarını söyledi.

Bazı gözlemciler, yönetimin düşürülen nesneler hakkındaki bilgileri bir güvenlik sorunu nedeniyle değil, utançtan kaçınmak için gizli tuttuğunu düşünüyor. Illinois’deki bir hobi grubu, ABD ordusunun bölgede bir UFO’yu düşürdüğü sıralarda Yukon üzerinde küçük bir mylar balonunun kaybolduğunu iddia etti. Bu tür balonların maliyeti 12 $ kadar düşüktür. Her bir Sidewinder füzesi yaklaşık 472.000 $’a mal oluyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu