Dünya

ABD eyaleti çocuklarda cinsiyet değişikliğini yasakladığı için dava açtı — Apsny News


Biden yönetimi ergenlik engelleyici ilaçlar ve hormon tedavisini “tıbbi açıdan gerekli” görüyor

ABD Adalet Bakanlığı, reşit olmayanların cinsiyet değiştirme prosedürlerini yasaklayan yeni bir yasa tasarısı nedeniyle Tennessee eyaletine dava açtı. Başkan Joe Biden yönetimi prosedürlerin geçerli olduğunu savunurken, “tıbben gerekli” tasarının yazarı çocuklara neden olduklarını söyledi “geri dönüşü olmayan bir ömür boyu olumsuz sonuçlar.”

Bir basın açıklamasına göre, Adalet Bakanlığı şikayetini Çarşamba günü yaptı. Hükümet, Tennessee Senatosu Tasarısı 1’in “Yalnızca kim olduklarına dayanarak gençlere gerekli tıbbi bakımı reddediyor” ve ABD Anayasasının 14. Değişikliğini ihlal ediyor.

Tasarı geçen ay Tennessee Valisi William Lee tarafından imzalandı. Doktorları yasaklıyor “bir reşit olmayan üzerinde performans göstermekten veya bir reşit olmayan kişiye idare etmekten” herhangi bir tıbbi prosedür “bir reşit olmayanın, reşit olmayanın cinsiyetiyle tutarsız olduğu iddia edilen bir kimlikle özdeşleşmesini veya bu kimlikle yaşamasını sağlamak.”

Açık yasakların olmadığı eyaletlerde, bu prosedürlerin çoğunu yöneten yasal bir asgari yaş yoktur. Bunun yerine doktorlar takip ediyor yönergeler Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) tarafından çocuklara hormon değiştirici ilaçlar verilmesi ve ergenlerde meme kaldırma ameliyatı yapılması öneriliyor. NIH reşit olmayanlarda genital cerrahiye karşı tavsiyede bulunurken, son zamanlarda büyük bir çocuk hastanesi kabul edildi – sonra reddedildi – genç hastalara histerektomi yapmak. Açıkça başka bir tesis belirtilmiş sunduğu geçen yıla kadar “vajinoplasti” – bir erkek hastanın hadım edilmesini ve sahte bir vajinanın yapılmasını içeren – 17 yaşındaki çocuklara.

“Bu tedaviler ve prosedürler ömür boyu geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlara sahiptir” Tasarıya sponsor olan Tennessee Eyalet Meclisi Çoğunluk Lideri William Lamberth geçen ay söyledi.

Cumhuriyetçilerin yönettiği 14 eyalet, yasaklama yasa tasarılarını onayladı. “cinsiyet onaylayan bakım” reşit olmayanlar için, transseksüel aktivistlerin hormon tedavisinden genital cerrahiye kadar çok çeşitli prosedürleri tanımlamak için kullandıkları bir terim.

Geçen yıl bir röportajda Başkan Biden yasakları şöyle tanımlamıştı: “ahlaki açıdan yanlış” ve Adalet Bakanlığı yazdı geçen Mart ayında tüm eyalet başsavcılarına, bunları uygulamaya çalışırlarsa yargılanacakları uyarısında bulundu. Bakanlık da suç duyurusunda bulundu şikayet geçen Nisan ayında Alabama’da benzer bir yasa tasarısına karşı.

Tennessee’de Vali Lee, Çarşamba günkü davayı şu şekilde nitelendirdi: “en kötü haliyle federal aşırılık” durumunun devam ettiğini sözlerine ekledi. “Çocukları kalıcı, yaşamı değiştiren kararlardan korumaya kararlı.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu