Güncel

ABD eyaleti ‘yabancı düşmanlara’ emlak satışını yasaklayan yasa tasarısını onayladı – Apsny News


Güney Carolina milletvekilleri, Çin ve Rusya vatandaşlarının eyalette mülk satın almasını yasaklayan yasayı onayladı

Güney Karolina Senatosu, eyalet gayrimenkullerinin Çin, Rusya ve diğer ülkelerden gelen kişi veya şirketlerin eline geçmesini önlemeyi amaçlayan bir yasa çıkardı. “yabancı düşmanlar.”

bu faturaDestekçilerine göre, Perşembe günü 31’e karşı 5 oyla kabul edilen 2019, ABD’nin Çin ile kötüleşen ilişkilerini yansıtıyor. Pentagon, Çin’i ülkenin en büyük güvenlik tehdidi olarak belirledi. Binlerce Çinli göçmene ve üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan Güney Karolina’da hâlihazırda Çin’e ait düzinelerce şirket faaliyet gösteriyor.

“Genel olarak ülke genelinde, Çin’in ABD’ye ve bizim çıkarlarımıza karşı çok daha saldırgan hale geldiği, artan bir eğilim var” Senatör Josh Kimbrellbir Spartanburg Cumhuriyetçisi, bu ayın başlarında söyledi. Amacımız, kendimizi siyasi ve ekonomik olarak Çin hükümetine veya komünist partisine mümkün olduğunca fazla maruz bırakmak değil” dedi.

Güney Carolina, eyalete iş getirmeye yardımcı olmak için geçmiş yıllarda Çinli şirketleri işe aldı, ancak Kimbrell’in belirttiği gibi, Pekin’e yönelik ruh hali açıkça değişti. 2011’den bu yana Çinli şirketler, tahmini 5.300 iş yaratacak yatırımları açıkladı.

Devlet, geçmiş yıllarda yabancı işletmeler ve bireyler tarafından satın alınan arazilerin elden çıkarılmasını zorlamaya çalışmayacak. fatura bildirildiğine göre tanıtıldı Çinli bir şirketin Güney Carolina’da planladığı 500 dönümlük araziyi satın almasını engellemek için.

“O tahta atın kapıdan içeri girmesine izin vermeden önce içine bakmalıyız.” Senato Çoğunluk Lideri Shane Massey geçen hafta Associated Press’e söyledi. “Ve tahta atı kapıdan içeri sokmadan önce içine bakmamız için bize daha fazla sebep veren bazı ülkeler var.”

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından sınıflandırılan beş hasım ülke Çin, Rusya, İran, Küba ve Kuzey Kore’dir.

En az 11 diğer ABD eyaletindeki yasama meclisleri, yabancı hasımların gayrimenkul sahipliğini sınırlayacak veya yasaklayacak yasa tasarılarını değerlendiriyor. ABD’yi geçen sözde bir Çin casus balonuyla ilgili geçen ay çıkan tartışmalardan sonra, milletvekilleri, düşman ulusların gözetim operasyonlarını ilerletmek için arazi mülkiyetini kullanabileceklerine dair endişelerini dile getirdiler.

Güney Carolina tasarısı, düşman ulusların vatandaşlarının %20’den fazla mülkiyetine sahip şirketlerin mülk satın almasını yasaklayacak. Bu ülkelerin vatandaşlarının da mülk satın almaları yasaklanacak. Bu tür yabancıların devlette işyeri açmalarına izin verilecek, ancak şirketleri işgal ettikleri mülklere sahip olamayacak.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu