Güncel

ABD generali bir sonraki büyük savaş öncesinde riske işaret ediyor – medya – Apsny News


Üst düzey bir Hava Kuvvetleri subayı, parça eksikliklerinin büyük bir çatışmada F-35 savaş uçağının kullanılabilirliğini tehdit edebileceği konusunda uyardı.

bu ‘tam zamanında’ Programdan sorumlu subayın bildirdiğine göre, Amerika’nın F-35 savaş uçaklarını yapmak için kullanılan parçaları sağlayan tedarik zinciri, ABD kuvvetlerinin ülkenin bir sonraki büyük savaşında uçağı hizmette tutma kabiliyetini tehlikeye atabilir.

F-35 programının ihtiyaç duyacağı “Ordunun gelecekte çok çekişmeli bir savaşta uçmasını sağlamak için daha esnek bir tedarik zinciri” Savunma Haberleri ABD Hava Kuvvetleri Korgeneral Michael Schmidt’in yorumlarına atıfta bulunarak Pazartesi günü bildirildi. Donanma Ligi’nin Pazartesi günü Maryland’de düzenlenen Deniz Hava Sahası konferansında konuşan Schmidt, parça eksikliklerinin büyük bir çatışmada felakete yol açabileceği konusunda uyardı.

“Buna sahip olduğunda [just-in-time] zihniyet, tedarik zincirinde bir hıçkırık, bir grev olsun. . . veya bir kalite sorunu, tek başarısızlık noktanız haline gelir” dedi program şefi. “Bir savaş ortamında bize daha fazla dayanıklılık sağlamak için gelecekte ‘doğru’nun neye benzeyeceğine bakmamız gerekiyor.”

‘Tam zamanında’ stok maliyetlerini minimumda tutarak karlılığı en üst düzeye çıkarmak için işletmeler tarafından kullanılan bir dağıtım stratejisini ifade eder. Buradaki fikir, malzemeleri gelecekte kullanılmak üzere bir depoda bir kenara koymak yerine tam ihtiyaç duyulduğu anda hazır ve yerinde bulundurmaktır. Schmidt, böyle bir sistemin özel sektörde iyi çalıştığını, ancak bir ordu için savaştığını söyledi. “son derece çekişmeli ortamlar” feci sonuçlara yol açabilir.

Savunma yüklenicisi Lockheed Martin için F-35 programının genel müdürü Bridget Lauderdale, şirketin parça ihtiyaçlarını daha doğru tahmin edebilmek için jet talebini tahmin etmeye daha fazla odaklandığını söyledi. “Paranız olsa ve hatta onarım kapasiteniz olsa bile, bu malzemelerin birçoğunun hazırlanması için hazırlık süresi gerekiyor.” dedi.

Schmidt, önümüzdeki birkaç yıl içinde Avrupa’da faaliyet gösteren 500 ila 600 F-35 olacağını ve 100’den azının ABD ordusuna ait olacağını tahmin etti. “Birbirlerinin lojistik ve bakım ortamlarından yararlanmak için bu ne büyük bir fırsat.”

Pentagon’un uçağı hizmette tutma mücadelesi göz önüne alındığında, bakım, Amerika’nın en son savaş uçağı için önemli bir endişe kaynağıdır. Schmidt geçen hafta, Şubat ayının herhangi bir gününde ABD F-35 filosunun ortalama sadece %29’unun “tamamen görev yeteneğine sahip.” Daha geçen ay, Pentagon’un F-35 Ortak Program Ofisi, en az bir kazayla bağlantılı bir motor sorununu çözmek için uçağın küresel olarak geri çağrılmasını emretti. ABD’li milletvekilleri, kısmen güvenilirliğin düşük olması nedeniyle, ülkenin F-35 filosunu sürdürmenin 1,3 trilyon dolara mal olacağını tahmin ediyor.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu