Güncel

ABD güvenlik güçleri Trump’ın olası ‘tutuklanmasına’ hazırlanıyor – medya – Apsny News


Çok sayıda üst düzey yetkili ABD medyasına verdiği demeçte, eski liderin önümüzdeki hafta gibi erken bir tarihte suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Anonim yetkililere atıfta bulunan birden fazla medya kuruluşuna göre, federal, eyalet ve yerel kolluk kuvvetlerinin, eski Başkan Donald Trump’ın önümüzdeki günlerde ağır tahrifat suçlamalarıyla suçlanması durumunda güvenlik hazırlıklarını tartıştığı bildiriliyor.

Ajanslar yürütüyor “ön güvenlik değerlendirmeleri” iddia edilen bir kişiyle bağlantılı olası bir iddianameye hazırlanmak için bir Manhattan adliyesinde ve çevresinde “parayı kes” eski cumhurbaşkanı ile yakın olduğunu iddia eden bir kadın, beş üst düzey yetkilinin yer aldığı plan NBC’ye söyledi Cuma gününde.

Yetkililer görüşmelerin devam ettiğini vurgularken, “ihtiyati” Herhangi bir suçlamada bulunulmadığı göz önüne alındığında, önümüzdeki haftaya kadar gelebilecek bir iddianame için hazırlık yapıldığını söylediler. Associated Press’in ulaştığı dört kolluk görevlisi onaylanmış içerdiğini söyledikleri kurumlar arası konuşmalar “mahkemeye çıkma olasılığının güvenliği, planlaması ve pratikliği” Trump tarafından.

Güvenlik hazırlıklarını tartışan teşkilatların arasında New York Polis Departmanı, New York Eyalet Mahkemesi Memurları, ABD Gizli Servisi, FBI’ın Ortak Terörizm Görev Gücü ve Manhattan DA Ofisi yer aldığı bildiriliyor.

Gizli Servis, Trump’ın suçlanması durumunda kelepçeli olup olmadığına eninde sonunda karar verecek. “mahkemelerde kaynak” alıntı Fox News tarafından.

Eski lider, Manhattan Bölge Savcılığı tarafından ticari kayıtlarda ağır tahrifat iddiasıyla başlatılan büyük bir jüri soruşturması altında ve o zamanki avukatı Michael Cohen aracılığıyla yetişkin sinema oyuncusu Stormy Daniels’a 130.000 $ ödeme ayarlamakla suçlanıyor. Daniels, 2016 başkanlık kampanyası sırasında geçmişte Trump ile iddia edilen cinsel ilişki iddiaları hakkında sessiz kalması için kendisine ödeme yapıldığını iddia etse de, bu tür ilişkilerin hiç gerçekleşmediğini reddediyor.

Trump’ın avukatı Joe Tacopina, Cuma günü yaptığı açıklamada, eski başkanın suçlanması durumunda “normal prosedürleri takip edin” ancak müvekkilinin masumiyetinde ısrar etti.

“Mar-a-Lago’da Gizli Servis ve Manhattan Savcılığı’nın ofisi arasında bir açmaz olmayacak” Tacopina söylenmiş günlük Haberler.

Ödemeler bir avukata yapıldı, Stormy Daniels’a değil. Ödemeler, yasal ücret olarak kabul edilecek olan Donald Trump’ın avukatına yapıldı.” O söz konusu Bu hafta başlarında MSNBC ile ayrı bir röportaj sırasında, Cohen’in “o sırada avukatıydı ve kendisini ve ailesini utançtan korumak için bunu yapmanın doğru yolunun bu olduğunu söyledi. Bu kadar basit. Bu bir suç değil.”

Cohen, 2018’deki ödemeyle ilgili federal bir suçlamayı kabul etti ve o zamandan beri, eski patronuyla halkın arasının açılmasının ardından Trump’a yönelik soruşturmada işbirliği yaptı. Çarşamba günü ikinci kez ortaya çıkan, iddia edilen ağır suçlamayla ilgili Trump’ı soruşturan büyük jüri önünde saatlerce tanıklık yaptı.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu