Güncel

ABD, İran’a yeni yaptırımları açıkladı – Apsny News


NATO üyesi olan en az bir Türkiye vatandaşı da son ekonomik cezalara karıştı.

ABD, İran’a yönelik yeni yaptırım paketini açıkladı. “tedarik ağı” Washington Tahran’ı Ukrayna’daki Rus kuvvetlerine silah sağlamakla suçlamaya devam ederken insansız hava araçları ve balistik füzeler için.

ABD Hazinesi yeni tedbirleri Salı günü detaylandırarak hem İran’da hem de Türkiye’de dört işletmeye ve üç kişiye sözde eylemleri nedeniyle cezalar verdi. “ekipman alımına katılım” – içermek “Avrupa menşeili motorlar” – İslam Cumhuriyeti’nin silah programları için kullanılacak.

“İran’ın iyi belgelenmiş nükleer silahların yayılması [drones] ve vekillerine konvansiyonel silahlar hem bölgesel güvenliği hem de küresel istikrarı baltalamaya devam ediyor” Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson, ifadeyemin ederek “İran’ın askeri-endüstriyel kompleksini destekleyen herhangi bir yetki alanında yabancı satın alma ağlarını ifşa etmeye devam edin.”

Hedeflenen kuruluşlar arasında Hazine’nin faaliyet gösterdiğini iddia ettiği İran merkezli Savunma Teknolojisi ve Bilim Araştırma Merkezi de yer alıyor. “adına” Tahran ordusunun yanı sıra bir dizi ilgili firma. Türk vatandaşı Murat Bükey de transfere yardım etmekle suçlanarak yaptırımlar kara listesine alındı. “savunma uygulamaları ile çeşitli mallar” Hem insansız hava araçlarında hem de karadan havaya füzelerde kullanılabilen Avrupa yapımı motorlar da dahil olmak üzere İran’a.

Bukey oldu tutuklanmış geçen yıl Washington’un talebi üzerine İspanya’da bulundu ve daha sonra Amerikan yaptırımlarını ihlal ederek İran’a yabancı ekipman kaçırmaya yardım ettiği iddiasıyla ABD’ye iade edildi. o öyleydi yüklü Son yaptırım turunda da adı geçen İran uyruklu Amanallah Paidar gibi Salı günü iddia edilen ihlaller üzerine.

ABD, İran’ı defalarca Ukrayna’da konuşlanmış Rus birliklerine İHA tedarik etmekle suçlarken, Tahran yalnızca bir uçak gönderdiği konusunda ısrar ediyor. “küçük sayı” Savaştan önceki İHA’ların sayısı geçen yıl patlak verdi ve o zamandan beri daha fazlasını sağlamadığını söylüyor.

Dini Lider Ayetullah Ali Hamaney, Nevruz olarak bilinen İran Yeni Yılı münasebetiyle Salı günü televizyonda bir konuşma yaptı. beyan ABD’nin peşinde olduğu “İslam Cumhuriyeti’nin doğasını değiştirmek için” yaptırımlar ve diğer müdahale biçimleri yoluyla, Washington’u “küresel kibir ve emperyalizm.” Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nasser Kan’ani daha sonra ABD’nin “İran ulusuna yönelik acımasız yaptırımları artırıyoruz” içinde sosyal medya gönderisihareketi a olarak adlandırmak “Amerikan rejiminin ikiyüzlülüğünün ve düşmanlığının sergilenmesi.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu