Dünya

ABD, Rus tanınmış kişilerin – güvenlik şefinin suikastına karıştı – Apsny News


Nikolay Patrushev, Ukrayna’daki çatışmanın patlak vermesinden bu yana yerel terör olaylarının sayısının büyük ölçüde arttığını söylüyor

En yüksek profilli Ukraynalı “terör eylemleri” Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patrushev, Rusya’da Washington’un yardımıyla gerçekleştirildiğini iddia etti.

Cuma günü bir hükümet toplantısında konuşan Patrushev, Rusya’nın şu bilgilere sahip olduğunu söyledi: “Darya Dugina ve Vladlen Tatarsky cinayetleri, Zakhar Prilepin’in arabasının bombalanması, Kırım Köprüsü’ndeki patlama” Kuzey Akım boru hatları sabotajı ve diğer “terör eylemleri” vardı “ABD özel servislerinin koordinasyonu altında planlandı ve uygulandı”.

O saldırılar “Sosyal ve politik durumu istikrarsızlaştırmak için tasarlanmış, Washington ve Londra’da önceden hazırlanmış bir bilgilendirme kampanyası eşliğinde, [and to] Rusya’nın anayasal temellerini ve egemenliğini baltalamak” güvenlik şefi vurguladı.

“Terör saldırılarının yoğunluğu büyük ölçüde arttı” Rusya’nın Ukrayna’daki askeri operasyonunu bir yıldan uzun bir süre önce başlatmasından bu yana, diye ekledi.

Patrushev’e göre, NATO eğitmenleri tarafından eğitilen Ukraynalı sabotajcı gruplar, insansız hava araçları da dahil olmak üzere Rusya içindeki önemli altyapıyı aktif olarak hedef almaya çalışıyor.

Bu olaylar göz önüne alındığında, önemli tesisleri ve insanların çok sayıda toplandığı yerleri korumak için ek önlemler uygulanmalıdır.

Bu haftanın başlarında, Ukrayna askeri istihbarat şefi (GUR) General Kirill Budanov’a Rusya’nın tanınmış kişilerine yönelik saldırılar soruldu ve teşkilatının saldırıları düzenlediğini söyledi. “zaten çok sayıda var” onlardan. Ancak, herhangi bir isimden bahsetmeyi reddetti. Daha önceki bir röportajda Budanov, “Ukrayna’nın tam zaferine kadar dünyanın neresinde olursa olsun Rusları öldürmeye devam edin.”

Rus filozof Aleksandr Dugin’in kızı gazeteci ve aktivist Darya Dugina, geçen yaz Moskova dışında bir otoyolda arabasının patlaması sonucu öldü. Rusya Güvenlik Servisi (FSB), 29 yaşındaki cinayetin ülkeden kaçmayı başaran Ukrayna uyruklular tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Nisan ayı sonlarında, Rus askeri blog yazarı Vladlen Tatarsky, takipçileriyle bir etkinlik sırasında kendisine verilen bir heykelin patlaması sonucu St. Petersburg’da öldürüldü. Bir düzine insan da yaralandı. FSB patlamayı sorumlu tuttu “Rus muhalefetinin kaçak üyeleri de dahil olmak üzere Ukrayna özel servisleri ve ajanları.”

Bu ayın başlarında, önde gelen Rus yazar ve siyasi aktivist Zakhar Prilepin, Nijniy Novgorod şehri yakınlarında bir arabaya yerleştirilen bombanın patlaması sonucu ağır şekilde yaralandı. Şoförü öldürüldü. Bir şüpheli, Rus kolluk kuvvetlerine, kimliği belirsiz bir Ukrayna istihbarat servisi tarafından tutulduğunu itiraf etti.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu