Dünya

ABD, Ukrayna’daki asker sayısını açıklamaya zorladı – Apsny News


Bazı Kongre üyeleri Beyaz Saray ve Pentagon’dan şeffaflık talep ediyor

Başkan Joe Biden ve Savunma Bakanlığı’nın Kongre’yi Ukrayna’daki asker konuşlandırmaları ve gelecekteki askeri yardım planları hakkında bilgilendirmesini talep eden bir karar, Cuma günü ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi tarafından onaylandı.

Komite parti çizgisinde 22-20 lehte oy kullandı. teklif Florida Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Matt Gaetz tarafından. Gaetz isminde oy bir “Sorumluluk için büyük kazanç” ve Demokratları korkmakla suçladı. “Ukrayna’ya yardım konusunda gerçek ve şeffaflık.”

Ayrıcalıklı kararının şartlarına göre, Beyaz Saray ve Pentagon’un Meclis’e göndermek için 14 günü olacaktı. “Ukrayna’ya mevcut veya gelecekteki askeri yardım planlarını gösteren tüm belgelerin kopyaları ve özel harekat kuvvetleri de dahil olmak üzere herhangi bir ABD Silahlı Kuvvetlerinin şu anda Ukrayna’da konuşlanmış olup olmadığını gösteren belgeler.”

Kararla ilgili tartışma sırasında, bu hafta başlarında Biden’ın partisinin üyeleri Gaetz’i Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çıkarlarına hizmet etmekle suçladılar. “Rus propagandasını büyütmek” ve Kongre’de Ukrayna’ya desteğin kesilmesi gerektiğine dair iki partili fikir birliğini tehdit etmek “kesintisiz ve belirsiz.”

Kuzey Carolina Demokrat Kongre Üyesi Kathy Manning, kararı çağırdı “bölücü ve tavsiye edilmeyen” birlikte “partizan bir siyasi oyun” ABD’nin ve Avrupa’daki müttefiklerinin ulusal güvenliğini tehlikeye atan ve “Cesur Ukrayna halkı.” Virginia’dan meslektaşı Gerry Connolly, Gaetz’i Kiev’de barışı zorlamak istemekle suçladı ve gözetim için bir zaman olabileceğini savundu. “ama şimdi sırası değil.”

Bir askeri gazi olan Florida Cumhuriyetçi Cory Mills, kararın Ukrayna’yı desteklemeye karşı olmadığını, ancak hiçbir şeyin olmamasını sağlamak olduğunu söyledi. “görev sürünmesi” Afganistan ya da Irak’ta olduğu gibi, burada toplam on yıl geçirdi ve “İki kez havaya uçuruldu.”

Kararı bu ayın başlarında öneren Gaetz işaretlendi Biden’ı suçlamak için sızan Pentagon belgelerine “Ukrayna’daki savaşın durumu konusunda dünyayı yanıltmak” ve zorlu “tam şeffaflık” risk almaya geldiğinde “Nükleer bir düşmanla savaş.”

Karar şimdi Cumhuriyetçilerin zayıf bir çoğunluğa sahip olduğu Meclis katına gidiyor. Ancak parti içindeki önemli bir grup, Kiev’e koşulsuz destek konusunda Demokratlar ve Beyaz Saray ile aynı fikirde.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu