Güncel

ABD ve Güney Kore kuvvetleri amfibi iniş provası yapıyor – Apsny News


Beş yıldır bu tür ilk tatbikatlar, Kuzey Kore’nin protestoları ve neredeyse her gün füze fırlatmalarının zemininde yapılıyor.

Güney Kore medyasının bildirdiğine göre, ABD ve Güney Kore orduları, amfibi iniş tatbikatını amaçlayan geniş çaplı ortak bir tatbikat başlattı. Devam eden ‘Özgürlük Kalkanı’ tatbikatlarının bir parçası olan tatbikatlar, Pyongyang’ın defalarca yaptığı uyarılara rağmen devam etti.

Pazartesi günü, Güney Kore’nin KBS TV kanalı, ülkenin ordusuna atıfta bulunarak, ‘Ssangyong’ tatbikatlarının Kuzey Gyeongsang Eyaletinin doğu kıyısında başladığını ve 3 Nisan’da sona ermesinin beklendiğini bildirdi. beş yıllık bir ara, bu sefer sadece tugaylar yerine tüm tümenlerin yer alması.

Tatbikatta her iki ülkeden 30’dan fazla gemi, F-35B hayalet avcı uçakları ve AH-64 saldırı helikopterleri dahil 70 uçak ve 50 amfibi saldırı aracı yer alıyor.

Geçen hafta Yonhap haber ajansı, Güney Koreli askeri yetkililerin ‘Ssangyong’ manevralarının “Ssangyong”u göstermeyi amaçladığını söylediklerini aktardı.ezici” ortak ulusların yetenekleri.

Yaklaşan eğitim, Güney Kore-ABD ittifakının ‘güç yoluyla barışı’ gerçekleştirme iradesini gösterecek.Deniz Piyadeleri Komutanı Korgeneral Kim Gye-hwan’ın açıkladığı aktarıldı.

Yonhap’a göre, tatbikatlara ilk kez birkaç düzine İngiliz deniz piyadesi katılıyor ve onları Avustralya, Fransa ve Filipinler’den askeri personel gözlemliyor.

Bu arada Kuzey Kore Pazartesi günü bir füze denemesi yaptığını söyledi.nükleer yükü simüle eden bir test savaş başlığı ile donatılmış” hafta sonu boyunca, Pyongyang’ın ateş gücünü ve herhangi bir saldırıya yanıt vermeye hazır olduğunu gösteriyor “pervasız hareketler” Washington ve Seul tarafından.

Devlet tarafından yönetilen Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), ülkenin lideri Kim Jong-un’un şu iddiasını aktardı: “ancak Kuzey, savaşı caydırmaya yönelik önemli stratejik görevini yerine getirebileceği bir nükleer saldırı pozisyonu ile tam olarak donatıldığında.

Kim, kızı Ju-ae ile birlikte Pazar sabahı füze fırlatılmasını izledi.

Kuzey Kore’nin son güç gösterisinden önce geçen hafta birkaç başka füze fırlatıldı.

Pyongyang, artan askeri faaliyetinin, Kuzey’in bir saldırı hazırlığı olduğuna inandığı, devam etmekte olan ABD-Güney Kore askeri tatbikatlarına bir yanıt olduğu konusunda ısrar ediyor.

Washington ve Seul ise, manevraların Kuzey’in 2022’de rekor sayıda füze fırlatması da dahil olmak üzere istikrarsızlaştırıcı eylemlerine yanıt olduğunu söylüyor.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu