Güncel

ABD’de 26 kişinin öldüğü hortum felaketinin, dehşete düşüren görüntüleri!ABD’nin Alabama ve Mississippi eyaletini vuran şiddetli hortumun ve gök gürültülü fırtınaların yaşanması sonrası ortaya çıkan acı verici tablodan geriye kalanlar görüntülendi. İşte 1 gün içinde yaşanan 10’dan fazla hortumun bıraktığı hasarın görüntüleri…

Ajansın internet sayfasındaki duyuruda, “Mississippi, 24 Mart 2023’te bir gecede eyaleti kasıp kavuran yıkıcı ve ölümcül kasırgalarla mücadeleye devam ediyor. Şu anda ölü sayısı 25’e yükseldi, Alabama’da ise 1’e yükseldi.”

‘EV ÜSTÜMÜZDE PARÇALANDI’

Hortumun tamamen harabeye çevirdiği bölge sakinlerinden Samy Jackson, akşam vakti evine ulaştığı sırada şiddetli bir fırtınaya yakalandıklarını, evleri hortumun etkisiyle parçalanmaya başlayınca bir şilteyi kendilerine siper ettiklerini, ancak o anda yaşanan bir patlamayla duvara doğru savrulduklarını anlattı. Jackson, “Enkaz üzerimize geliyordu. Sonra hortum evi kaldırdı ve tekrar yere fırlattı. Ev üstümüzde parçalandı ve biz enkazın altında mahsur kaldık.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: AA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu