Güncel

ABD’deki silahlı saldırı faciasının yeni görüntüleri ortaya çıktı


Bireysel silahlanma oranının yüksek olduğu ABD, bir kez daha silahlı saldırı faciasıyla sarsıldı.

Tennessee eyaletine bağlı Nashville kentinde dün 3-11 yaş arasındaki öğrencilerin gittiği Covenant Presbiteryen Kilisesi’ne bağlı Covenant Okulu’na düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yeni görüntüler yayınlandı. Nashville Polis Departmanı tarafından 3’ü çocuk toplam 6 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin saldırgana müdahale eden polislere ait vücut kamerası görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde, saldırgan Audrey Hale’nin polisle girdiği çatışmada vurularak etkisiz hale getirtildiği görüldü.

İlkokulu kana bulamış, 3'ü çocuk 6 kişiyi katletmişti: ABD'deki silahlı saldırı faciasının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Resim : 1

Hale, iki yarı otomatik tüfek ve bir tabanca ile okula girmiş, içeridekileri rastgele hedef almıştı. Saldırıda 60 yaşındaki okul müdürü Katherine Koonce, 61 yaşlarındaki personeller Cynthia Peak ve Mike Hill ile 9 yaşlarındaki Evelyn Dieckhaus, Hallie Scruggs, William Kinney adlı 3 öğrenci hayatını kaybetmişti.

İlkokulu kana bulamış, 3'ü çocuk 6 kişiyi katletmişti: ABD'deki silahlı saldırı faciasının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Resim : 2

Öte yandan Hale’in evinde polis tarafından yapılan aramada, saldırgana ait bir manifesto, okul binasına giriş ve çıkış noktalarını gösteren bir harita ile 2 av tüfeği dahil başka silahlar bulunmuştu.

 

Kaynak: İHA


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu