Dünya

ABD’li milletvekilleri ‘sınırsız’ Ukrayna yardımının durdurulmasını talep ediyor – Apsny News


Bir grup Cumhuriyetçi, Kiev’e çatışmayı sona erdirmeye yardımcı olmayan herhangi bir yeni yardıma karşı çıkma sözü verdi.

ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’ndeki 19 Cumhuriyetçi milletvekilinden oluşan bir koalisyon, Başkan Joe Biden’ı Kiev’e milyarlarca dolar değerinde silah göndererek dökülen kanı uzatmaya devam etmek yerine Rusya-Ukrayna krizine diplomatik bir çözüm aramaya odaklanmaya çağırdı.

“Ulusal ve ekonomik güvenliğimiz alternatif talep ediyor” Senatörler Mike Lee, Rand Paul ve diğer Cumhuriyetçiler Perşembe günü yaptıkları açıklamada mektup başkana “Ukrayna’ya sınırsız ABD yardımı sona ermeli ve bu savaşı hızlı bir şekilde sona erdirmek için tasarlanmış net bir diplomatik stratejiyle bağlantılı olmadıkça, gelecekteki tüm yardım paketlerine inatla karşı çıkacağız.”

Biden’ın Moskova’ya yaptırım uygulama ve Kiev’e silah tedarik etme baskısı, krizi tırmandırmak için daha fazla risk yaratıyor ve eksiklikler var. “çok ihtiyaç duyulan stratejik netlik” the milletvekilleri dedi. Biden’ın savaşı sona erdirmek için net bir strateji önermediği konusunda uyardılar. “Ukrayna’da Rusya ile bir vekalet savaşı ABD’nin stratejik çıkarına değil ve kontrolden çıkabilecek bir tırmanma riski taşıyor.”

Kongre, ihtilafın Şubat 2022’de başlamasından bu yana Ukrayna’ya yapılacak 113 milyar dolarlık askeri, ekonomik ve insani yardımı onayladı. M1 Abrams tankları da dahil olmak üzere yakın zamanda Kiev’e teslim edilen bazı silahların aylarca eğitim ve nakliye gerektirmesi, Biden yönetiminin “düzen kurmak” Milletvekilleri, uzun vadeli bir çatışma için dedi.

“Ukrayna’ya sağlanan her yeni yardım paketi ve her yeni silahla, Rusya ile doğrudan çatışma riski artıyor” Diğerlerinin yanı sıra Senatör JD Vance ve Temsilciler Lauren Boebert, Matt Gaetz, Marjorie Taylor Greene, Anna Paulina Luna ve Andy Biggs tarafından da imzalanan mektup dedi. Yasa koyucular, askeri eğitim ve istihbarat desteği de dahil olmak üzere ABD’nin çatışmaya artan müdahalesinin, “Rusya’nın ABD’nin bir vekalet savaşında suç ortaklığı yaptığına dair suçlamalarını reddetmeyi giderek zorlaştırıyor.”

Mektuba göre Ukrayna, her ay ABD’nin altı ayda üretebileceğinden daha fazla top mermisi yakıyor. Washington, Kiev’e dört yılda üretebileceğinden daha fazla Javelin tanksavar füzesi verdi. ABD, kendi askeri gücümüz körelirken, yabancı bir orduyu takviye etmek için 113 milyar dolar harcayacak durumda değil” dedi. açıklamayı okuyun. Bu arada, Amerika’nın artan borcu onu ilk kez kredi temerrüdü riskine soktu.

Cumhuriyetçiler ayrıca, Biden’ın taktiklerinin Rusya ile Çin’i birbirine yaklaştırdığını savunarak, Washington’un “ayrılmaz karşıt” Moskova ve Pekin’in çıkarları için. Mektupta, Biden ve Pentagon’un, Amerika’nın Ukrayna’yı silahlandırmak için güvenlik hazırlığının sınırlarını zorlayarak Amerikalıları güvende tutma konusundaki en büyük sorumluluklarını da göz ardı ettikleri belirtiliyor.

Cumhuriyetçiler, Ukrayna’ya açık uçlu yardımın ABD çıkarlarıyla “temelde bağdaşmadığını” belirterek, şunları ekledi: “ABD’nin Ukrayna halkını destekleyebileceği uygun yollar var, ancak sonu gelmeyen bir savaşı desteklemek için sınırsız silah tedariki bunlardan biri değil. Ulusal çıkarlarımıza ve Ukrayna halkının çıkarlarına en iyi şekilde, bu çatışmayı bir çözüme kavuşturmak için acilen ihtiyaç duyulan müzakereleri teşvik ederek hizmet edilir.”


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu