Güncel

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Haber Global’deAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Haber Global ekranlarında açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları:

-Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Şanlıurfa’dan aday oldum. Bu diyarın insanlarına hizmet vermek, şahsım ve ailem adına büyük bir onurdur. İnşallah, Şanlıurfalı kardeşlerimiz, önümüzdeki dönemdeki hizmetkarlığımızdan memnun olurlar. Şanlıurfalılar, bizi bağrına bastı, onlar için alın teri dökeceğiz, onların teveccühü bizim sorumluluğumuzu daha da artırdı. 

-Cumhurbaşkanımızla görüştük, sağlığı yerinde. Rabbim şifa versin, onu aziz milletimize bağışlasın. Şu anda sağlık durumu gayet iyi. Ben de bugün görüştüm, Cumhurbaşkanımız çalışmaları takip ediyor.

-Bugün muhtarlarla bir toplantımız vardı, aradı, sevindik biz de heyecanlandık ve Şanlıurfa’yı konuştuk. Bir ricamız oldu, o heyete hitap etmesi için. Oradan da telefon vasıtasıyla muhtarlara, kanaat önderlerine ve STK temsilcilerine hitap etti. En kısa sürede arazideki çalışmalarına da devam edecek. 

TWITTER PAYLAŞIMINA GELEN TEPKİLER

-Bu tepkiler, istismar tepkileri. Bizimki seçim sonuçlarını kimin nasıl kutlayacağına dair bir değerlendirme. İngiltere’de, Erdoğan kaybederse, kutlamalar yapılacak denildi. Ben de çıkarım yaparım, bazıları böyle kutlayacak ya da böyle kutlayacaktır. Ama siyaseten bunu istismar ediyorlar. 

-Türkiye’de cebir, tehdit ya da hukuka aykırı herhangi bir davranışla yaşam tarzlarına herhangi bir müdahale yoktur. Biz 20 yıldır hem kudretli bir iktidarız hem de yerel yönetimlerde iktidarız, kimin yaşam tarzına müdahale edilmiş, kime karışılmış? Biz yaşam tarzına müdahaleyi suç sayan kanunu Ceza Kanunu’na biz koyduk. Kimsenin düşünce ve inanışlarından kaynaklanan ve yaşam tarzlarına müdahale eden kişiyi 1 yıldan 3 yıla kadar cezalandırılacağına dair hükmü biz Ceza Kanunu’na koyduk. Yaşam tarzlarına müdahaleyi suç sayan eylemleri biz attık.

-Biz başörtüsü zulmünün nasıl kalktığını anlatıyoruz onu istismar ediyorlar, şehir hastanelerinden bahsediyoruz sağlık çalışmalarını istismar ediyorlar. Bu kabul edilebilir bir yaklaşım değil, biz yaptıklarımızı, tespitlerimizi anlatacak ve vicdan terazisinde vatandaşlar buna karar verecek. O günü nasıl kutlayacağını anlatan insanlar var, bunu söylemeyecek miyim? 

-Benim yaptığım şunlar ya da bunlar kazanılacak değil, kimin nasıl kutladığıdır. Açıklamam, istismar ediliyor. Onlar kendileri de nasıl kutlayacaklarını söylüyorlar. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz. 

-Bir Millet İttifakı, Emek ve Özgürlük İttifakı tabanları bakımından ve toplumun tamamı bakımından nasıl algılandığını ifade etmek lazım. Cumhur İttifakı sırtını millete dayayanların ittifakıdır. HDP, Millet İttifakı’nın görünmez adayıdır, dedim ve öyle de oldu. Bugün destekleme kararlarını resmen duyurdular ve halkı Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet ettiler. Bu açıklamalarla bu desteği kabul etmiş olmuyorlar mı?

-Bu masada artık Yeşil Sol Parti’ye ve HDP’ye oy vermiş ve verecek seçmenler, bir yerde. Bazı genel başkanlar onlar olursa biz kalkarız diyorlar ancak şimdi, Cumhurbaşkanına karşı ortak hareket edecekler. Diğer terör örgütleri de Kılıçdaroğlu’nu da destekleyeceklerini söylediler. Bese Hozat, Kılıçdaroğlu kazanmazsa iç çatışma çıkar diyor. Hepsi desteğini söylüyor. Ben bunu söyleyince yanlış yapmış oluyorum.

-Millet İttifakı, hem Emek ve Özgürlük İttifakı hem de terör örgütleri tarafından destekleniyor. Neden hepsi onu destekliyor? Verilen sözler var, bizler de bunu merak ediyoruz. Neden, Bese Hozat Kılıçdaroğlu kazanmazsa iç savaş çıkar diyor, sen kim oluyorsun? Kimse dönüp de sizin bunlara bir sözünüz yok mu demiyor.

-Sizin, bizim terör örgütlerinin oyuna ihtiyacım yok diye haykırmanız gerekmiyor mu? Bize lafları var ama bunlara lafları yok. Terör desteğini gizlemeye çalışıyorlar. Teröre lanet ediyor ama hangisine, adını anmıyor, senin lanet ettiğin örgütler neden sana destek veriyor? O zaman çık de ki, PKK’ya lanet olsun. Kim bu terör?

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu