Güncel

Adaylığı açıklanan CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan canlı yayında açıklamaSon dakika haberine göre Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önünde toplanan halka seslendi. 

Eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte kürsüye çıkan CHP lideri, kendisinin ve Millet İttifakı’nın Türkiye’yi akılla, erdemle ve liyakatle yönetmeye aday olduğunu vurgulayarak, sözlerine “İki değerli arkadaşım sayın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte bir yola çıktık. Yolumuz aydınlık olsun.” ifadeleriyle başladı. 

“Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız”

“Sevgili halkım, kimler aday biliyor musunuz?” diye soran Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’e misafir oldum. İbrahim Bey adaydır.

Bartın maden faciasında hayatını kaybeden maden işçisi Rıdvan’ın ailesini ziyaret etmiştim. Rahmetli Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır.

Şanlıurfa’da evladı için nöbet tutan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adaydır.

8 Şubat’ta Hatay Samandağ’da, ‘İçeride annem, abim ve babam var. Ses veriyorlar, termal kamerada ısı da var ama girecek ekipman yok’ diye bize feryat eden gencimiz aday. Tüm depremzedelerimiz aday.

Ekmeğini çöpten çıkartan, ekmek teknesi gasp edilen kağıt toplayıcıların deposuna gittim, çaylarını içtim. İşte oradaki Baver Bey aday.

‘Süt veren ineğimi kestirip kredi ödüyorum’ diye feryadını dinlediğim çiftçi Meliha Hanım aday.

28 Şubat sürecinde öğretmenlik mesleğinden atılan Sultan Kara ve ailesine gittim, onları dinledim. Sultan Hanım da aday.

Ergenekon kumpasıyla canına kast ettikleri Kuddisi Okkır’ın evine gittim. Beni metanetle karşılayan Sabriye Okkır Hanım da aday.

Torbacılara öldürttükleri Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday.

73 yaşında Kaz Dağları’nı savunan Hanife Hanım teyze aday.

KPSS’de derece yapmasına rağmen atanamayan Salihcan’ı dinlemiştim. Salihcan da aday.

Gezi Parkı davasında haksız yere hapis yatan, şehir plancı Tayfun’un kızı biricik evladımız, Veramız da aday.

Aday sadece ben değilim, 84 milyon aday. Hani şu, SADAT militanlarıyla korkuttuklarını sandıkları 84 milyon… Ekmeği, suyu, geleceği çalınmış o 84 milyon aday.

Çaldıkları 418 milyar doları geri isteyen herkes aday.

Sadece bana oy vermeyeceksiniz; siz kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Çünkü bu düzeni değiştirecek olan sizlersiniz. Bu, topyekun bir değişimin başlangıcı.”

Halktan çalınanı, halka geri vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hak ettiğimiz düzeni hep beraber kuracağız. Birleşe birleşe kazanacağız. Aday ben değilim, aday hepimiziz. Söylemiştim başlıyoruz diye, sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz.” dedi.

 

 

Kaynak: Haber Global


Apsny News

Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın