Dünya

Alaska’da iki ABD askeri helikopteri düştü – Apsny News


Olay, bu yıl ABD’nin kuzeyindeki Apaçi savaş gemilerinin karıştığı ikinci ciddi aksilik oldu.

Pentagon yetkilileri, iki ABD Ordusu AH-64 Apache helikopterinin bir eğitim görevinin ardından Alaska’da düştüğünü belirterek, uçağın her birinin ikişer asker taşıdığına dikkat çekti. Olayın çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

ABD Ordusu’nun 11. Hava İndirme Tümenine göre, helikopterler Perşembe günü Fort Wainwright’taki üslerinin yaklaşık 80 mil güneybatısında, Alaska’nın merkezindeki Healy kasabası yakınlarında düştü.

“İlk müdahale ekipleri olay yerinde. Olay soruşturuluyor ve olayla ilgili daha fazla bilgi elde edildiğinde açıklanacak” dedi. bölüm dedi ki cıvıldamak.

Askeri sözcü John Pennell daha sonra uçakta toplam dört kişinin olduğunu ekledi, ancak durumları veya yaralanan olup olmadığı hakkında ayrıntı vermedi. AH-64 savaş helikopteri tipik olarak iki kişilik bir mürettebat taşır – bir pilot ve bir nişancı.

Olay, bu yıl bir Apaçi’nin karıştığı ilk olay değil. başka bir helikopter kazası Şubat ayında yine Alaska’da Ordunun 25. Saldırı Taburundan iki askeri yaraladı. Kaza, uçak havalanırken meydana geldi ve helikopterin hasar görmesiyle sonuçlandı, ordu o sırada kurtarılıp kurtarılamayacağını belirlemediğini söyledi.

Kentucky’deki Fort Campbell yakınlarında daha ciddi bir enkaz da ayrıldı dokuz asker öldü Geçen ay, iki HH-60 Kara Şahin, yetkililerin deyimiyle bir olay sırasında havada çarpıştıktan sonra. “rutin eğitim görevi.” Tüm birlikler 101. Hava İndirme Tümenine atandı ve gece görüşü kullanırken ve iki helikopter oluşumunda uçarken düştükleri söylendi. Kazanın nedeni halen araştırılırken, uçuş kayıt cihazları kurtarıldı uçaktan ve bu ayın başlarında askeri uzmanlar tarafından daha ayrıntılı analiz için gönderildi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu