Güncel

Almanya Başbakanı’nın apartmanına maskeli hırsız girdi – medya — Apsny News


Güvenlik kameralarına yansıyan olayda Olaf Scholz’un evde olmadığı öğrenildi.

Basında çıkan haberlere göre, Cadılar Bayramı maskesi gibi görünen bir adam Pazar günü Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un yaşadığı binaya girdi. Olay, başbakanlık binasının etrafına kurulan güvenlik kameralarına yansıdı.

Der Spiegel tarafından paylaşılan güvenlik kamerası görüntülerinden bir ekran görüntüsünde, hırsızın bir Cadılar Bayramı maskesi, eldivenler, far ve kapşonlu giydiği sırada Scholz’un eşi Britta Ernst ile birlikte yaşadığı Potsdam’daki binaya girdiği görülüyor. . Davetsiz misafirin, Scholz’un komşularından birinin dairesine girmeyi başardığı, ancak fark edilince kaçtığı bildirildi.

Der Spiegel, Scholz’un başbakanlıktaki bir koalisyon komitesi toplantısına katıldığı için hırsızlık girişimi gerçekleştiğinde evde olmadığını bildirdi.

Brandenburg polisi sözcüsü Beate Kardels, Bild haber ajansına, Scholz’un komşularından biri tarafından polise ihbar edildiğinde kimliği belirsiz adamın saat 20:30 sıralarında daireye girmeye çalıştığını söyledi.

“Hemen oraya gittik ama fail fark edilir edilmez kaçtı” Kardels, polis ekiplerinin olay yerinde delil arama çalışması yürüttüğünü ve güvenlik kamerası görüntülerini ele geçirdiğini söyledi.

“Bir hırsızlık girişimini soruşturuyoruz. Ayrıca evin ve çevresinde daha fazla devriye gezme ayarladık.” Sözcü ekledi.

Bild’e göre Scholz ve Ernst, polis tarafından korunmalarına rağmen önceki evleri birkaç kez kırıldıktan sonra 2021’den beri Potsdam’daki apartmanda yaşıyorlar.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu