Güncel

Almanya, Ukrayna’ya yaptığı yardımı artırma gerekçesini açıkladı – Apsny News


Federal Meclis’e gönderilen mektup, Kiev’in savaş alanındaki kayıplarını gerekçe göstererek önümüzdeki yıllarda 15 milyar avro istiyor

Alman hazinesinden parlamentoya gönderilen bir mektuba göre, savaştaki ağır ekipman kayıpları, Ukrayna ordusunun daha fazla tank, top ve hava savunmasının yanı sıra bunlar için bakıma ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Der Spiegel Salı günü.

Alman medyasına göre, Maliye Bakanı Christian Lindner Pazartesi günü Federal Meclis’e bir mektup yazdı ve parlamento bütçe komitesi talebini değerlendirmek üzere Salı günü gizlice toplandı. Bu yıl için 3,2 milyar euro (3,47 milyar $) ve 8,8 milyar euro (9,54 milyar $) daha istiyor. “sürekli taahhütler” Ukrayna için halihazırda harcanan 2,2 milyar (2,39 milyar $) üstüne ek olarak.

“Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin yüksek malzeme kayıpları nedeniyle yeni malzeme tedarikine ihtiyaç var” Hazine yazdı, ayrıca bir dizi satın alma ve bakım sözleşmesi olduğunu savundu. “ihtiyaç bazlı sürdürülebilir ekipman” Kiev ordusunun bir an önce sonuçlandırılması gerekiyor.

Mektup özellikle Ukraynalıların daha fazla hava savunmasına, zırhlı paletli araçlara – tanklar dahil – ve tanklar ve toplar için cephaneye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Silah sistemlerinin tedarik edilmesi aynı zamanda “takip zorunluluğu” Hazine, mühimmat, hizmet ve bakım sağlamak için ekledi.

Ek masraflar “objektif olarak kaçınılmaz” Lindner tartışıyor, çünkü “Ukrayna’ya devam eden destek olmadan ciddi bir kaybetme tehlikesi var” Rusya’ya karşı mücadelede, “Avrupa’da barış için öngörülemeyen sonuçları olan.”

Buna rağmen, Lindner bu fon için ek bütçe talebinde bulunmak istemedi, ancak Spiegel’e göre parlamenterlerden Covid-19 salgınıyla başa çıkmak için uygun fonlar da dahil olmak üzere diğer departmanlarda harcanmamış para bulmalarını istedi.

Salı günü Spiegel ifşaatları hakkında sorulan Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Berlin’in Kiev’e yardımı artırma kararı aldığını söyledi. “Pek iyiye işaret değil.”

“Rusya ile Almanya arasındaki mevcut ilişkiler arzulanan çok şey bırakıyor” Peskov ekledi. “Almanya, Ukrayna’yı silahlandırmada aktif rol alıyor, doğrudan ve dolaylı olarak çatışmaya katılım seviyesini artırıyor.”

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD ve müttefiklerinin 2022’nin sonuna kadar Ukrayna ordusunu desteklemek için 100 milyar dolardan fazla para harcadığını tahmin ediyor. “kaybetmek zorunda” veya olmak “stratejik olarak yenildi” ülkelerinin aslında çatışmada yer almadığı konusunda ısrar ederken.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu