Güncel

Arizona’da endüstriyel tren raydan çıktı — Apsny News


Arizona’daki lokomotifin başlangıçta tehlikeli maddeler taşıdığı bildirildi, ancak mısır şurubu olduğu ortaya çıktı.

Yerel yetkililere göre, Çarşamba günü geç saatlerde Arizona’nın kuzeyinde bir tren raydan çıktı. Son zamanlarda ABD’de meydana gelen bir dizi demiryolu kazasının sonuncusu.

Mohave İlçesi Şerif Ofisi Perşembe günü yaptığı açıklamada, olayın Kaliforniya ve Nevada sınırlarına yakın Interstate 40 yakınlarındaki Tostock Köprüsü’nde meydana geldiğini doğruladı. Kazada can kaybı yaşanmazken, kazanın çıkış nedeni araştırılıyor.

Şerif Ofisi sözcüsü Anita Mortenson, başlangıçta trende bulunan yükün tehlikeli olabileceğini söyledi, ancak dökülmediğini de sözlerine ekledi. BNSF Demiryolu sözcüsü Lena Kent, Perşembe günü CNN’e verdiği demeçte, bunun “mısır şurubu taşıyan bir tren” Tehlikeli maddeler yerine Ayrıca, tahminen sekiz arabanın raylardan çıktığını ve şu anda ana demiryolunu kapattığını açıkladı. Soruşturma sürüyor.

Bu, her ikisi de Şubat ayında raydan çıkan, Nebraska’daki bir kömür treni ve tarımsal ürünleri taşıyan bir Michigan yük treni de dahil olmak üzere ABD’de meydana gelen bir dizi ciddi demiryolu kazasının sonuncusu. Geçen hafta Batı Virginia’da başka bir tren düştü ve yerel bir nehre dizel döküldü.

En çok zarar veren raydan çıkma, ülkenin en kötülerinden biri, 3 Şubat’ta Ohio’nun Doğu Filistin kasabası yakınlarında meydana geldi. Toplam 38 yük vagonu raydan çıktı ve alevler içinde kaldı. Ateş günlerce yandı, atmosfere zehirli hidrojen klorür ve fosgen saldı ve toprağı kirletti. ABD’li uzmanlar, kimyasal sızıntının yerel halk üzerindeki olası uzun vadeli etkilerini hâlâ tartışıyorlar.

Geçen hafta, ABD Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu (NTSB) bir “özel soruşturma” Doğu Filistin kazası da dahil olmak üzere Aralık 2021’den bu yana trenleri üç kez raydan çıkan Norfolk Güney Demiryoluna. Şirketin CEO’su Alan Shaw söz verdi “güvenlik kültürlerini yeniden inşa edin” sıfırdan.

ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg Pazartesi günü bir Bloomberg röportajında ​​yük demiryolları için daha katı güvenlik kuralları çağrısında bulundu. olduğunu söyledi “cesaretlendirdi” Ohio felaketinin ardından Kongre’de iki partinin de desteğiyle.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu