Güncel

Baltimore, Doğu Filistin’deki zehirli su deposunu bloke etti — Apsny News


Norfolk Southern tarafından Ohio demiryolu kazasından kaynaklanan atık suyu temizlemek için tutulan müteahhit başka bir yer bulmalıdır.

Bir Baltimore müteahhidi, yerel yetkililerin bertaraf planına şiddetle karşı çıkmasının ardından, geçen ay Norfolk Southern treninin raydan çıkmasından sonra yüzbinlerce galon zehirli atıksuyun işlendiği yeri başka bir yere taşımayı kabul etti. Baltimore Çevre Hizmetlerinin Temiz Limanları Salı sabahı Doğu Filistin, Ohio’dan yaklaşık 600.000 ila 800.000 galon suyun başka bir yerde işleneceğini duyurdu.

Yerel yetkililer daha Cuma günü Norfolk Southern’ın, raydan çıkma alanından Baltimore’a muazzam miktarda kirli su nakletmek için Clean Harbors ile sözleşme yaptığını öğrenmişti. Oradan, su borularla Baltimore’un eskiyen, sızdıran kanalizasyon sistemine verilecek ve oradan da şehrin sorunlu Back River Atıksu Arıtma Tesisine gidecekti. Daha geçen yıl, devlet tesisin “bitmek üzere” olduğunu ilan etti.yıkımsal hatave bir aydan kısa bir süre önce tesisin kanalizasyon çamurunu işlemeye ayrılmış binalarından biri büyük bir patlama yaşadı ve kapatılmasını gerektirdi.

Baltimore belediye meclisi Pazartesi günü Çevre Koruma Ajansı’na (EPA) atık suyun oraya gönderilmesine izin vermeyi yeniden düşünmesi için yalvarmak için oy kullanırken, ajans bu ayın başlarında eyalet çevre kurumlarını Norfolk’u engellediği konusunda uyaran herhangi bir itiraz duymayı reddetti. Southern’ın kendi yetki alanlarındaki tehlikeli maddeleri “kabul edilemez” Anayasanın Eyaletler Arası Ticaret Maddesinin ihlali olarak.

Bununla birlikte, Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott, şehrin Maryland eyalet hatlarının içine girdikten sonra Clean Harbour’dan gelen atık suyu yerel kanalizasyon sistemine kabul etmesi gerekmediği sonucuna vardı. Pazartesi günü, şehrin “Clean Harbors’a verilen deşarj iznini “Kamuya Ait Arıtma İşlerini korumak” için değiştirerek kanalizasyon sistemini Ohio atık suyundan korumak

Geçen ay Doğu Filistin’de Norfolk Güney treninin raydan çıkması, yerel makamların beş arabadan dökülen yüksek derecede zehirli vinil klorürün yakılmasına izin vermesi ve dioksinler de dahil olmak üzere çok sayıda zehirli maddenin çevredeki havaya, suya ve toprağa salınmasının ardından nadir görülen oranlarda bir çevre felaketine yol açtı. . EPA, çevre sakinlerine kirliliğin bir sağlık riski oluşturmadığına dair güvence vermeye çalışırken, çok sayıda bilim insanı dioksin gibi küçük miktarlardaki kimyasalların bile yıllar içinde birikerek ölümcül sonuçlara yol açabileceğine işaret ederek aksini savundu.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu