Spor

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş: “Dele Alli’den haber alamıyoruz”Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, milli arada açıklamalarda bulundu.

Siyah-beyazlı ekibin teknik patronu, Fenerbahçe maçı öncesinde takımın son durumu ve hakem gündemi üzerine konuştu.

“DELE ALLI’DEN HABER ALAMIYORUZ”

Dele Alli’ye ulaşamadıklarını söyleyen Güneş, “Dele Alli daha gelemedi. Yağmur yağıyor ondan gelemedi herhalde. Ondan haber almaya çalışıyoruz. Telefonuna ulaşamadık. İnşallah kaza filan geçirmemiştir” ifadelerini kullandı.

Milli arada çok az oyuncuyla çalıştıklarını belirten Şenol Güneş, “12 oyuncumuz milli takımlarda. Salih Uçan da özel durumu nedeniyle yarın gelecek. Tayyip Talha’nın sakatlığını biliyorsunuz, derbiye yetişir mi bilemiyoruz. Valentin Rosier boğazından, Gedson dişinden ameliyat oldu.

Rachid Ghezzal’ı yeni transferimiz olarak sayabilirsiniz, geri döndü. Bu sezon ve önümüzdeki sezon bizim için çok önemli olacak.” dedi.

“DERBİ MUHTEMELEN CUMARTESİ OLMAZ”

Güneş açıklamasının devamında; “İlk maçımız Fenerbahçe ile olacak. Gelecek hafta cuma günü takım toplanmış olur. Fikstür açıklanmadı ama herhalde pazar günü olacak. Fenerbahçe’nin de çok sayıda milli takımda oyuncusu var, herhalde cumartesi olmaz derbi.

Fenerbahçe’nin iyi kadrosu, çok iyi bir hocası var. Bizim de iyi oyuncularımız var. Büyük camialar, bir maç oynayacağız. Kavga edenlere, neden kavga ettiklerini sorarsınız. Biz de dinleriz yani.” sözlerini sarfetti.

KEVİN N’KOUDOU’NUN DURUMU

Şenol Güneş, ayrılacağı yazılan oyuncusu için; “Benim adıma transfer haberleri yazılıyor. Şu anda gidecek oyuncu yok. Alınacak oyuncuya da yönetim karar verir. Kevin N’Koudou ile ilgili haberler çıkıyor. Ekonomik olarak yüksek değerli bir oyuncu. Kalırsa maliyeti olacak, onunla konuştuk.” açıklamasında bulundu.

GAZİANTEP FK VE HATAYSPOR VE 3 PUAN AÇIKLAMASI

Şenol Güneş, ligden çekilen takımlar hakkında Beşiktaş’ın talebi için; “Bir maçtan 3 puan almak için konuşmuyorum. Futbol sahada oynanıyor. Başkan söyledi, adaletsizlik olduğunu söyledi. Karar uyduk ama mağduriyette suçlama olmamalı, biz suçlandık. Fikstür kaydırıldı, boş hafta vardı ama kupa maçları oynatılmadı. Katılmadığım %80 konu var ama işimizi yapmak zorundayız.” sözlerini sarfetti.

TFF’nin gelecek sezonun planlarını şimdiden açıklaması gerektiğini söyleyen Güneş, “Seneye 20 takımla oynanacak, bir sonraki sene 24 olabilir. Şu an seneye 20 deniyor, bir ay sonra değişebilir. Bunları gördüm daha önce. Prensipler bu yüzden önemlidir, kişilerin keyfine bırakılmamalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu