Güncel

Bill Gates, pandemiler için küresel ‘itfaiye’ istiyor – Apsny News


Yazılım kralı, DSÖ’nün Küresel Sağlık Acil Durum Birlikleri için fon çağrısında bulundu

Covid-19 gibi başka bir salgının önlenmesi, gezegen çapında bir müdahale ağı kurmayı gerektirir. “itfaiyeciler” Dünya Sağlık Örgütü liderliğindeki milyarder Bill Gates tartıştı. Tanınmış uzmanların ve ulusal halk sağlığı yetkililerinin bu çabaya öncülük etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Yangınla mücadeleye hazırlandığımız gibi salgın hastalıklarla mücadeleye de hazırlanmalıyız” Gates şöyle yazdı: New York Times görüş yazısı Pazar günü yayınlandı. Bu şu anlama gelir “Tehlike baş gösterdiği anda harekete geçmeye hazır, iyi finanse edilmiş bir sistem.”

DSÖ’nün bir ağ oluşturma çabasını onayladı. “en iyi sağlık acil durum liderleri” Küresel Sağlık Acil Durum Birliği olarak adlandırılır. Bu “her ülke ve bölgeden profesyonellerden oluşan bir birlik” iyi finanse edilmeli ve yanıt olarak konuşlandırılabilmeli “Uluslararası tehditler” Gates yazdı.

Böyle bir organizasyon oldu önerilen 2022 tarihli ‘Bir Sonraki Pandemi Nasıl Önlenir’ adlı kitabında Gates buna Küresel Salgın Müdahale ve Seferberlik (GERM) adını verdi ve boyutunu ve finansmanını 3.000 kişi ve DSÖ bütçesine ek 1 milyar dolar olarak belirtti.

“Başarılı olmak için, Acil Durum Birlikleri mevcut uzman ağları üzerine inşa edilmeli ve ulusal halk sağlığı kurumlarının başkanları ve onların salgın müdahale liderleri gibi kişiler tarafından yönetilmelidir.” Gates, kendisinin yetersiz olarak tanımladığı Covid-19 müdahalesinden mevcut halk sağlığı kuruluşunun sorumlu olmasına rağmen ısrar etti.

Gates’e göre, 2020 pandemisi bir “Pek çok uyarıya rağmen pandemiye hazırlanma konusunda toplu başarısızlık.” Kendi vakfı bir pandemiye ev sahipliği yaptı hazırlık egzersizi Ekim 2019’da ‘Etkinlik 201’ olarak adlandırılan ve küreselleşen yeni bir koronavirüs etrafında dönen. Etkinliğe ev sahipliği yapan Johns Hopkins Üniversitesi daha sonra mecbur kaldı. Netleştirmek için tatbikatın gerçek koronavirüs pandemisi ile hiçbir ilgisi olmadığı.

“Dünya, Covid-19’un son salgın haline geldiğinden emin olmak için şimdi harekete geçmeli ve yapabileceğimiz en büyük hamlelerden biri, dünyanın önde gelen sağlık uzmanlarını – DSÖ’yü desteklemek ve küresel sağlık acil durum teşkilatına yatırım yapmaktır. tam potansiyeline kadar yaşa” Gates, Times’da tartıştı.

Microsoft’un kurucu ortağı, yazılım servetini Bill ve Melinda Gates Vakfı’na yatırdı ve aşı kampanyalarını ve salgın hazırlığı teşvik etmek için milyonlar harcadı. Gates ayrıca ABD’de tarım arazisi elde etmek için milyonlar harcadı ve itmek Yeşil enerji için ve alternatif besin kaynakları. Geçen ay verdiği bir röportajda, eleştirildi SpaceX patronu Elon Musk, Mars’ı kolonileştirmek için bir uzay programını finanse ettiği için paranın aşılara harcanmasının daha iyi olacağını söyledi.

Karısı Melinda, Bill’in sübyancı seks kaçakçısı Jeffrey Epstein ile olan bağları da dahil olmak üzere yıllar içinde biriken bir dizi şeyi gerekçe göstererek 2021’de boşanma davası açtı. Ancak vakfı birlikte yönetmeye devam ederler.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu