Güncel

Büyük bankalar Epstein bağları nedeniyle dava edilecek – Apsny News


Dava, JP Morgan ve Deutsche Bank’ın cinsel tacizci Jeffrey Epstein ile olan bağlantılarından bilerek çıkar sağladığını iddia ediyor

ABD’li bir yargıç, bankacılık devleri JP Morgan ve Deutsche Bank’a karşı açılan üç davanın önünü açtı ve her iki şirketin de hüküm giymiş seks avcısı Jeffrey Epstein ile olan ilişkilerinden bilerek çıkar sağladığını iddia etti. Manhattan Bölge Yargıcı Jed Rakoff, dört sayfalık suçlamayı Salı günü yayınladı ve daha kapsamlı bir açıklama yayımlanacak.Vaktinden

Adı açıklanmayan bir kişi tarafından JP Morgan aleyhine açılan ilk dava,Jane DoeABD merkezli banka, ” sübyancının kurbanlarından oluşan bir grubu temsil ediyor” diyor.bir seks kaçakçılığı girişimine katılmaktan bilerek yararlandı” 1998’den 2013’e kadar orada bir müşteri olan Epstein liderliğinde ve “fiziksel zararı önlemek için makul özen göstermeyi ihmal ederek başarısız oldu.

ABD Virjin Adaları’nın JP Morgan’a karşı kendi davası, bankanın son avcının seks kaçakçılığı operasyonunu etkinleştirdiğini iddia ediyor, ancak Yargıç Rakoff da bu davadaki dört iddiadan üçünü reddetti.

Epstein’ın özel bir adaya sahip olduğu ABD Virjin Adaları’nın avukatı Mimi Liu, şu anki JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un “milyarder müşteri bir çocuk kaçakçısıydı” 2008’de reşit olmayan birinden fuhuş talep etmekten ağır mahkumiyet aldığı sırada. Dimon onu yine de beş yıl daha müşteri olarak tuttu.

JP Morgan’ın avukatları, davacıların Epstein’ın seks kaçakçılığı operasyonundan haberdar olduklarına veya bu operasyona katıldıklarına dair kanıt eşiğini karşılayamadıklarını iddia etmişti. Doe’nun avukatı Brad Edwards, gözden düşmüş finansörün insan ticareti faaliyetlerinin “JPMorgan Chase ve daha sonra Deutsche Bank’ın yardımı olmadan imkansızsübyancıya zengin müşteriler getirdiği için özel muamele yapıldığını savundu.

Doe’nun, Epstein’ı 2008’den beri kayıtlı bir cinsel suçlu olmasına rağmen 2013 yılında müvekkil olarak aldığı Deutsche Bank aleyhine açtığı davadaki 12 iddiadan sekizi de reddedildi.

Rakoff’un kararı, davacıların daha fazla mahkeme öncesi keşif yapmalarına izin veriyor. Epstein ile bağlantıları nedeniyle 2021’de istifa eden banka aleyhindeki her iki davada da merkezi bir figür olan eski JP Morgan CEO’su Jes Staley’in bu hafta sonunda görevden alınacağı bildiriliyor. Mahkeme dosyaları, Epstein ile 1.200’den fazla e-posta alışverişinde bulunduğunu ve birkaçından fazlasının genç kadınlara atıfta bulunduğunu gösteriyor.

Geçen hafta Rakoff, her iki JP Morgan davası için de deneme tarihlerini 23 Ekim olarak belirledi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu