Güncel

Büyük jüri Donald Trump’ı suçladı – Apsny News


ABD basınında çıkan haberlere göre, eski başkanın önümüzdeki hafta “yetkililere teslim olması bekleniyor”

ABD medyasının aktardığı avukatı ve mahkeme kaynaklarına göre, eski Başkan Donald Trump Perşembe günü Manhattan büyük jürisi tarafından yetişkin sinema oyuncusu Stormy Daniels’a sus parası ödeme iddiasıyla suçlandı.

Belirli suçlamalar hemen kamuoyuna açıklanmasa da, Trump’ın avukatı Joe Tacopina AP’ye büyük jürinin Perşembe günü Trump’ı suçlamak için oy kullandığını doğruladı. CNN ve diğer ABD yayın organları da birden fazla kaynağa atıfta bulunarak iddianameyi doğruladı. “Konuyla ilgili kaynaklar.”

“Mahkemede bu siyasi kovuşturmaya şiddetle karşı çıkacağız” Tacopina söz konusumüvekkilinin “Herhangi bir suç işlemedim.”

Önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanması beklenen iddianameyi Manhattan bölge savcılığı sözcüsü de doğruladı. Çok sayıda haber ajansının isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Trump’tan teslim olması ve hâlâ gizli tutulan suçlamalarla ilgili olarak mahkemeye çıkması istenecek.

Dava, Trump’ın 2016’daki ABD başkanlığı kampanyasının son aşamalarında Stormy Daniels’a o zamanki avukatı Michael Cohen aracılığıyla yaptığı iddia edilen 130.000 $’lık ödemeye odaklanıyor. Cohen aleyhindeki bir davada Trump’ın daha sonra kendisine geri ödeme yaptığı iddia edildi. yasal giderler olarak kaydedilen 35.000 $’lık birkaç ödeme, işletme kayıtlarının tahrif edilmesi, vergilerin ödenmemesi ve kampanya finansmanı yasasının olası ihlalleri konusunda başka iddialara yol açtı. Cohen, 2018’de sus parası ödemesi iddiasıyla ilgili federal suçlamaları kabul etti.

Trump, ilişkiyi ve susma ödemesi hakkında herhangi bir bilgisi olduğunu sürekli olarak inkar etmiş ve geçen hafta tutuklanıp suçlanması halinde potansiyel olarak feci sonuçlara yol açacağı konusunda uyarıda bulunmuştu. Eski cumhurbaşkanı o zamandan beri destekçilerine çağrıda bulundu. “protesto” Ve “Milletimizi geri alın” tarafından resmi olarak suçlanması ve tutuklanması durumunda “yozlaşmış ve son derece politik Manhattan bölge savcılığı.”

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu