Sağlık

Canan Karatay’dan spor salonlarına gidenler için ezber bozacak açıklama! Yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecekProf. Dr. Canan Karatay, Haber Global Poster’in Bayram Özel programında soruları yanıtladı.

Karatay, “Şeker en tatlı zehirdir. Çocuklara şeker yerine ayran verebilirsiniz” dedi.

“Marketlerde pakete girmiş hiçbir şeyi almayın” diyen Karatay, “Süzme peynir olmaz, tam yağlı olacak. Yoğurdu da evde kendiniz mayalayacaksınız. Ötekilerin hepsi ilaçlı” diye konuştu.

Karatay şöyle devam etti:

Vücudumuzun şeker ihtiyacı yoktur efendim. Kırmızı kan hücreleri var, onların çekirdeği yoktur. Bir tek kırmızı kan hücrelerinin şekere ihtiyacı vardır. Onlar çekirdeği olmadığı için enerji üretemez ama diğer bütün hücrelerimiz çekirdeği olduğu için enerji üretir. Kırmızı kan hücrelerinin enerji ihtiyacı bir kesme şeker kadardır. Bir kutuda 22 adet çay şekeri var. Hastalıkların sebebi temel olarak bu. İnflamasyon yapar, insülin yükseldiği için ve hastalıkların sebebi de budur.

Meyve tabii ki tüketin ama kurtlu elma tüketin. Kurtlar bizden akıllıdır. İçinde tarım zehri olan hiçbir şeyi kurtlar yemez. Eciş bücüş elmalar tüketebilirsiniz.

Probiyotik tablet olmaz kardeşim. Paranızı gidip onlara harcamayın.

(Spor salonları, gym’ler) Hava kapalı ortam. Temizlenen ortamlar tehlikeli, çok fazla çamaşır suyu kullanılıyor ve havaya karışıyor. Onu içinize alıyorsunuz çok tehlikeli. Denizde yüzmek önemli. Çamaşır suyunda, ev içinde de fıttırık hanımların kullandıkları deterjanlar, ahşap cilası ne aklınıza geliyorsa, bunları yaptığınız sürece sağlıklı değilsiniz.

İngiliz karbonatı koyabilirsiniz çamarşır makinesine, bulaşık makinesine de sirke koyulabilir. Sirkeli su değil, yalnızca sirke. Endüstri bunu unutturdu. Sirke virüsleri öldürür. Sirke koronayı öldürür, mikropları öldürür, parazitleri öldürür, bitleri öldürür.

Uzun ömür önemli değil, yaşamanın sağlıklı olması önemli.

Ekmek gerçek bir besin değildir. Gluten insan vücudu için tehlikelidir. Buğdayda bulunan 23 bin türlü gluten var.

Pilav pişmiş tencerede biz kuzu haşlasın o size dokunur. Biz buna çapraz bulaşma diyoruz. Gluten yapışır kalır.

“VEGAN HAYVANLARIN 5 MİDESİ VAR, İNSANLARDA BU YOK, İNSANLAR KANDIRILIYOR”

Hepsi yalandır dolandır. Bunlara inanmayın. Siz kendi vücudunuzu dinleyeceksiniz. Günde bir kere iki kere sağlıklı doğal malzemeleri güzel vücudunuza sokacaksınız. Veganlık bir proje. 1950’lerde başladı. Vegan hayvanların 5 midesi var. Ona göre programları. İnsanlarda böyle bir düzen yok. Tamamen maalesef insanlar kandırılıyor. Vejeteryanlığa karşı değilim. Onlar yumurta yiyor.

Genetik ve iyileşmez denen hastalıklar nasıl tedavi edilebilir. Hiçbiri genetik değildir. Çevresel faktörlerdir. Şekerli gazlı içecek, yarım ekmek yerseniz bitti. Sık sık yemek bunu yapıyor. Genetik değil.

Sınırdayım şeker olmaz. Ya şeker hastasısınızdır ya değildir. Bu ben hamileyim ama sınırda gibi, olmaz. Ya hamilesin ya değilsin.

Kuru meyveler ilaçsız olarak tüketilmeli. Fındık fıstık kırılıp yenilecek. Pakete girmemiş olmalı. Pakete giren her yiyecek ve içecek, tüm gençlerimiz bunlara maruz kalıyor, damak tadını bağlamak için Çin tuzu kullanıyorlar. Onlar çok tehlikeli. Onlar her türlü hastalığı başlatıyor. Şeker bağımlılık yapar, uyuşturucudur.

(Erken menapoz, kısırlık) Çevresel faktörler. Tarım zehirleri, böcek ilaçları, kadınlar fıttırık ya, havaya fıs fıs sıkıyorlar ya, bir de haşimatoyu da yapan bu tarım zehirleri. AB gliokzatı yasakladı, bizde şakır şakır kullanılıyor, meme kanseri yapıyor bu. Bugün 40 yaşındaki hanımlar ve beyler kısır maalesef. Sigara ve alkol bunu yapıyor.

CANAN KARATAY’IN BİR GÜNÜ

Kalkıyorum, yıkanıyorum, çay kahve, et suyu yiyorum. Kahvaltıyı güçlü yiyorum. Sonra hastaneye gidiyorum. Akşama kadar hiçbir şey yemem ben. Dışarıda hiçbir şey yemem. Akşam da 5.5-6’da akşam yemeği.

Güneşten korunmayın, hayattır. Güneşte çok kalıp yanmayın da. Güneş kremleri var, kanserojen.

 

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu