Ekonomi

Çok ilginç şeyler oluyor… Gram altın piyasalarında görülmemiş gelişmeFinans analisti İslam Memiş, gram altında daha önce görülmeyen bir gelişmeyi ‘çok ilginç şeyler oluyor’ diyerek duyurdu. Memiş, yatırımcıları da uyardı.

“Dolar ve altın ile operasyon çekiyorlar dikkat!” başlıklı videosunda açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, şunları söyledi:

ABD’DEN GELECEK VERİYE DİKKAT!

“Nisan ayının son haftasındayız. ABD’de önemli veriler var, Türkiye’de önemli açıklamalar var. Seçim meydanlarından piyasalara yeni haber akışları geliyor. Biz acaba vatandaş olarak bu açıklamaları nasıl fırsata çevirebiliriz.

Borsa İstanbul 100 endeksi 5022 puandan günü tamamladı. 4950-5250 bant aralığı öngörüm vardı. Bu bant aralığı biraz yatırımcıyı bunaltır diye düşünüyorum. Çok yüksek beklentilere girmeden endeks tarafına takip edeceğiniz seviye. Aşağıda 4000 puana kadar bir alanımız olduğunu da sık sık ifade ediyorum, bu düşüncem geçerli. Yükselişlerin kalıcı olması için 5250 puan seviyesinde en az iki gecelik kapanış gerekiyor. Dolar kurunun yumuşak bir düşüş gerçekleştirmesi gerekiyor.

Dolar kuru ekranlarda 19.40 lira seviyesinde. Serbest piyasalarda 20.42-46 lira aralığında. Daha önce 20 lira üzerinde tutunacak mı soruları sorarken artık hedef 21 lira mı diyoruz. Perşembe günü TCMB’nin faiz kararı var. Seçim meydanlarından ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından şöyle mesajlar geliyor. Faizler düşecek. Merkez Bankası faiz indirirse piyasalar için sürpriz değil. Orta vadede 24-25 lirayı bekliyoruz. Dolar bir yatırım amacı mı? Dolar bana kazandırır mı? Cevap hayır. Dolar karşısında bütün yatırım araçları bedava şekilde kenarda duruyor çünkü. Euro-dolar paritesi 1.10 seviyesinde. 1.15’i bekliyoruz. Hazirandan sonra. Euro mu, dolar mı, tabii ki euro. Tabii ki euro-dolar paritesi. Çünkü dolar endeksinde hazirandan sonra 92-95’e kadar düşüş beklentim var.
Euro’da gerçek fiyat 22.45-56 lira. Doları ezip geçmeye devam ediyor. 30 lira seviyesinde ataklar da belki göreceği euro/TL’de.”

Nisan ayının son haftası ve borsa-dolar değerlendirmesinin ardından İslam Memiş, gram altında çok ilginç dediği gelişmeyi açıkladı, bunun bir tuzak olduğu uyarısını yaptı…


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu