Güncel

Cumhuriyetçiler Ukrayna için yasaklanmış silah talep ediyor — Apsny News


2009’da Yemen’e düzenlenen saldırı dışında ABD, 20 yıl önceki Irak işgalinden bu yana misket bombası kullanmadı.

Dört Cumhuriyetçi kongre üyesi, Salı günü Beyaz Saray’a yazdığı bir mektupta çatışmanın tırmanmasıyla ilgili endişeleri yersiz olduğu gerekçesiyle reddederek, 110 ülkede yasaklanmış tartışmalı bir silah olan misket bombasını Ukrayna’ya göndermesi için ABD Başkanı Joe Biden’a yalvardı.

Biden yönetimi misket bombalarını – özellikle çift amaçlı geliştirilmiş konvansiyonel mühimmatları (DPICM) – şu nedenlerle göndermekten çekinmemelidir: “müttefiklerin ve ortakların tepkisi hakkında belirsiz endişeler ve asılsız ‘tırmanma’ korkuları,” Senatör James Risch (R-Idaho), Senatör Roger Wicker (R-Mississippi), Temsilci Michael McCaul (R-Texas) ve Temsilci Mike Rogers (R-Alabama) mektuplarında yazdı. Ne de olsa, diğer ülkelerin Rus misillemesini tetiklemeden bu tür silahları zaten gönderdiklerini söylediler.

Silahların korkunç etkilerini kabul eden imzacılar, Ukraynalı liderlerin “savaşçı olmayanlar için risklerin farkında,” “Rusya’nın işgali ve günlük barbarlık eylemlerinin yarattığı varoluşsal tehdit” Daha önemlidir. Ayrıca, “D,” US DPICM, “teknolojik olarak gelişmiş önlemler” tali hasarı sınırlayan.

2008 tarihli bir BM anlaşması, NATO üye ülkelerinin dörtte üçü de dahil olmak üzere 110 ülkede misket bombalarını yasakladı. 13 ülke daha imzaladı, ancak ne Rusya, Ukrayna ne de ABD bu listede yok. Ukrayna, şu anda ölümcül cihazların kullanıldığı tek ülke ve her iki taraf da bunları çatışmada kullanmakla suçlanıyor.

2009’da Yemen’deki bir saldırı dışında ABD, 2003’te Irak’ı işgal ettiğinden beri misket bombası kullanmadı ve 2016’dan beri hiç üretmedi. Merkez Komutanlığı, içerdikleri yüzlerce küçük bombanın genellikle saldırı alanında patlamadan bırakıldığını kabul etti. tuhaf görünümlü küçük “yaprak mayınları

Beyaz Saray başlangıçta Aralık ayında Kiev’in DPICM talebine karşı çıkarken, sert bir şekilde kısa sürede durdu.HAYIR”ve ABD’nin denizaşırı gemiler için mevcut cephanesinin bitmesi durumunda konunun hala değerlendirildiği bildiriliyor.

Nisan ayında 27 Kongre üyesi, Rusya’nın misket bombası kullandığı iddiasını kınadı ve onları “barbarca ve ayrım gözetmeyen silahlar” ve Biden’ı BM sözleşmesine katılmaya çağırıyor. Mevcut politika, dediler, “konuşlandırıldıkları toplumlara verdikleri ani ve uzun vadeli zararlar hakkında bildiklerimiz göz önüne alındığında, bu tamamen kabul edilemez.

Cumhuriyetçi Parti’nin 2022 kampanya platformu, Biden yönetiminin Kiev’e verdiği açık çekin kısıtlanmasını vurgularken, Pentagon daha bu hafta ABD’nin kendi stoklarından çekilecek 350 milyon dolarlık silah daha duyurdu.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu