Spor

“Daha güzel bir son düşünülemezdi”FIBA Süper Kupa, ING Kadınlar Türkiye Kupası, FIBA Kadınlar Euroleague şampiyonluklarının ardından ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ni namağlup şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Alagöz Holding’in başarılı oyun kurucusu Merve Aydın, Fenerbahçe Alagöz Holding’e ve aktif basketbola veda ettiğini açıkladı. Kupa töreni sırasında son derece duygusal anlar yaşayan Aydın, gözyaşlarına hakim olamadı.

Fenerbahçe kulüp televizyonuna değerlendirmelerde bulunan Merve Aydın, Fenerbahçe ile hep kontakta olacağını, takipte kalacağını belirterek, “Benim son kupa törenimdi. İnşallah Fenerbahçe’nin niceleri olacak ama bu takımın bir parçası olarak sonu yaşadım. Basketbola da veda etmenin getirdiği bir duygusallık. Takım arkadaşlarıma, staffa, herkese ne kadar teşekkür etsem azdır. Basketbola başladığım şehirde kupalarla veda ediyorum. Müthiş bir camianın bir parçası olarak veda ediyorum. Bu paha biçilemez. Daha güzel bir son düşünülemezdi. En unutulmaz anları burada yaşadım, tarihi başarıların parçası oldum. Emeği geçen herkese, basketbola teşekkür ediyorum” dedi.

“10 DİZİM OLSA 10’U DA GİTSE FEDA OLSUN”

Fenerbahçe ailesinin çok başka olduğunu ve herkesin burayı yaşaması gerektiğini dile getiren Aydın, “Birçok kulüpte 20 yıldır oynuyorum. Sakatlıklar çok zor, belki dizim sakatlandı ama 10 dizim olsa 10’u da gitse feda olsun ama artık daha sağlıklı bir yaşamım olsun diye bu kararı veriyorum ve çok gönül rahatlığıyla verebiliyorum. En güzel yerde bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Alagöz Holding Genel Menajeri Nalan Ramazanoğlu da Merve Aydın’a duygusal anlarında destek oldu.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu