Güncel

Dışişleri’nden Mescid-i Aksa’daki saldırı hakkında açıklama: LanetliyoruzDışişleri Bakanlığı, İsrail‘in Mescid-i Aksa’ya yönelik baskın ve saldırılarına tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“İsrail güvenlik güçlerinin, dün geceden itibaren Harem-i Şerif’in kudsiyetini ve tarihi statükoyu ihlal ederek, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini, Kıble Mescidi’ne sığınanlara müdahale etmesini ve çok sayıda Filistinli sivili gözaltına almasını lanetliyoruz.

Mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik bu saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemez.

Başta Gazze olmak üzere şimdiden bölgeye sirayet eden tırmanmadan büyük endişe duyuyoruz.

İsrail hükümetinin, bölgede gerilimin daha da tırmanmasına yol açabilecek her türlü tahriki, eylemleri ve saldırıları derhal durdurması gerekmektedir.”

NUMAN KURTULMUŞ: ARTIK YETER, İSRAİL DURDURULMALIDIR

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da İsrail’in baskını ve saldırılara tepki göstererek, “Artık yeter! İsrail durdurulmalıdır!

Vahşi siyonist katiller ümmetin ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya düzenlediği silahlı baskınla terör estiriyor, insanlığı katletmeye devam ediyor.

Mübarek Ramazan ayında Filistinli kardeşlerimize karşı gerçekleştirilen bu alçak terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz.

Her sene özellikle Ramazan ayında Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara uygulanan bu saldırılar uluslararası kuruluşlar tarafından artık durdurulmalı ve dökülen her damla kanın, yitirilen her bir canın hesabı İsrail’in faşist yöneticilerinden sorulmalı…” açıklamasını yapmıştı.

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu