Güncel

En son ABD okul silahlı saldırısında en az beş kişi öldü – Apsny News


Zanlının Tennessee, Nashville’de polisle karşılaştıktan sonra öldüğü bildirildi.

Amerika’nın Tennessee, Nashville’deki özel bir Hristiyan ilkokulunda meydana gelen ve polisin Pazartesi günü olay yerine gelmesinin ardından şüphelinin ölümüyle sonuçlanan son toplu silahlı saldırıda en az beş kişi öldü.

Saldırı, sabah saatlerinde Nashville’in güneybatısındaki Covenant Okulu’nda meydana geldi. “Atıcı, MNPPD (Metropolitan Nashville Polis Departmanı) tarafından nişanlandı ve öldü” the polis dedi.

Yerel makamlar henüz ölümler ve yaralanmalar hakkında kesin bilgi vermedi. “Birden fazla hastamız olduğunu doğrulayabiliriz” Nashville İtfaiyesi söz konusu. Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi sözcüsü, kurşun yarası olan üç çocuk ve iki yetişkinin varıştan sonra öldüğünün açıklandığını söyledi. Hastanenin kayıp rakamlarında sayılan ölümler arasında saldırganın olup olmadığı netlik kazanmadı.

Polis ve itfaiye yetkilileri, Covenant School öğrencilerinin ebeveynlerini çocuklarıyla yeniden bir araya gelmeleri için yakındaki bir sahneleme alanına, Woodmont Baptist Kilisesi’ne yönlendirdi.

2001 yılında kurulan Covenant Okulu, aynı komplekste bulunan Covenant Presbiteryen Kilisesi’nin bir bakanlığıdır. Okul, okul öncesi yaştan 6. sınıfa kadar çocuklara hizmet vermektedir.

ABD’de geçen yıl düzinelerce okul saldırısı yaşandı ve bu da silah sahipliğine yeni kısıtlamalar getirilmesi çağrılarının artmasına yol açtı. Geçen Haziran ayında ABD Kongresi, ülkenin yaklaşık otuz yıldır ilk büyük silah kontrolü yasasını kabul etti. Bu yasa tasarısı için ivme, Teksas, Uvalde’de 19 çocuğu ve iki öğretmeni öldüren bir okulda düzenlenen silahlı saldırıyla tetiklendi.

Bu hikayeyi sosyal medyada paylaşabilirsiniz:
Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu