Spor

Erden Timur, Fenerbahçe’nin Zaniolo için yaptığı teklifi açıkladı


Erden Timur, Fenerbahçe'nin Zaniolo için yaptığı teklifi açıkladı

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, TV100’e açıklamalarda bulundu.

Zaniolo’nun transfer sürecini anlatan Erden Timur, “Yaz transfer döneminde de aynı şeye bakıyorduk. Son gün hangi transferde sorun olur ona bakıyorduk. Türkiye’ye oyuncuları makul maliyetlerle getirebilmek için bir sorun olması gerekiyor. Ya kulüp izin vermeyecek ya da oyuncu sorun yaşayacak kulübüyle. Ya da kulüp oynatmayacak. Zaniolo’nun sözleşmesinin bitmesine 1.5 yıl vardı. Bournemouth’a gitmek istemiyordu. Premier Lig’de düşmeye oynayan bir takıma gitmek istemiyordu. Böyle olunca Roma taraftarları Zaniolo’ya tepki gösteriyor. Bizim de baktığımız bu tarz yaşanmış şeyler. Roma 6 ay oynatmayacaktı. Sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan ve 6 ay oynamayan bir oyuncu bir daha 30 milyonları bulamaz. Dolayısıyla gitmesine izin vermeleri gerekiyordu. Biz görüşmeler yaptık.” dedi.

“ZANIOLO’NUN MALİYETİ BONUSLAR ÇIKTIĞINDA 15 MİLYON EURO”

İtalyan oyuncunun sözleşme şartlarıyla ilgili Erden Timur şu ifadeleri kullandı, “5 yıl vadeyle olan sözleşme ve 15 Ekim 2023 ilk ödemesi. 526 bin 300 Euro son 16 ya kalırsa Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ve Zaniolo bunların yüzde 50’sine forma giyerse. İki defa oluyor ve bunun toplamı 1 milyon 52 bin Euro. Bunun tekrarlanması durumunda da aynı bonus. Çeyrek finale kalırsa yine 1 milyon, yarı finale kalırsa 1,5 gibi. Bu turnuvalarda Zaniolo’nun oynadığı maçların yüzdesine bağlı olarak bonuslar toplanırsa 30 milyon Euro oluyor. Galatasaray Türkiye Kupası’nı alırsa 780 bin Euro ve oyuncunun oynaması şartı. Milli takımda yarı finale ve finale kalması halinde de bonuslar var. Ballon d’Or’u kazanması, Şampiyonlar Ligi’nin kazanılması gibi maddeler var. Ulaşılması çok zor bonuslar var. Bunların hepsinin olma ihtimali yüzde 10 değil. Diyelim ki Galatasaray çeyrek final oynadı, o zaman hemen verin helali hoş olsun. Zaniolo’nun bonuslar çıktığında maliyeti 15 milyon Euro.”

Zaniolo Galatasaray Kasımpaşa

“FENERBAHÇE, BİZDEN ÇOK DAHA FAZLA PARA TEKLİF ETTİ”

Fenerbahçe‘nin Zaniolo’ya daha fazla para teklif ettiğini belirten Erden Timur, “Biz başka takımların transferlerinde devreye girmedik. Fenerbahçe, bizden çok daha fazla para teklif etti. Biz oyuncuyu ikna etmiştik, oyuncu da Galatasaray’da oynamak istedi. Fenerbahçe’nin teklifi 16 milyon Euro bonservis. Bonuslarla birlikte 21 milyon Euro. Gerçekleşebilir bonuslarla birlikte, bizim teklifimiz 17 milyon Euro olsun. Fenerbahçe’nin teklif ettiği net bonservis ile birlikte, aramızda 1 milyon Euro fark var. Icardi de aynı durum oldu. Fenerbahçe’nin Icardi ve Zaniolo için ne teklif ettiğinin belgeleri var. Biz hiçbir rakip takım transferine teklif vermedik. Icardi için Fenerbahçe devreye girdi, okey girebilir ama giriyorsa ‘Girdim’ der. Zaniolo’da da devreye girdi ama biz aldık. Ben bunu şu an söylemek zorunda olduğum için söylüyorum. Zaniolo’nun eskiliği mi kalmadı, sakatlığı mı kalmadı, ‘Ali Bey’in yoğurt yiyişi farklı, böyle adamları istemiyor’ mu kalmadı. Her şey yapıldı.” açıklamasında bulundu.

Nicolo Zaniolo Fenerbahçe transfer teklifi

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu