Ekonomi

Ereğli Demir Çelik’te 2011’den beri bir ilk!Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören Ereğli Demir Çelik 2011 yılından beri her yıl dağıttığı temettüyü bu yıl dağıtmayacaklarını açıkladı. Ereğli Demir Çelik’in yanı sıra İskenderun Demir Çelik 2023 yılında temettü dağıtmayacaklarını açıkladı. Gerekçe olarak ise yatırımlar gösterildi.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile İsdemir’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamalarda yatırım döneminde olmaları nedeniyle sağlıklı nakit akışının devam etmesi için nakit kâr payı dağıtılmamasına karar verildiği ifade edildi.

Ereğli Demir Çelik’ten yapılan açıklamada “Şirketimizin yatırım döneminde olması nedeniyle sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi amacıyla nakit kar payı dağıtılmamasına karar verildi.” denildi. 

Ereğli Demir Çelik, 2022 yılında 18 milyar 5 milyon TL net kâr açıklamıştı. 

Ereğli Demir Çelik son olarak 22 Mart 2022 tarihinde hisse başı net 4,42 TL temettü dağıtmıştı. Ereğli Demir Çelik hisseleri karar sonrası yüzde 4.14 düşüşle işlem görüyor. 

İskenderun Demir ve Çelik’in üretim fabrikası depremin en çok vurduğu Hatay’da bulunuyor. İsdemir’de temettü ödemeyeceğini açıkladı. Ereğli Demir Çelik, İskenderun Demir ve Çelik şirketinin yüzde 94,87’sini elinde bulunduruyor. 

 

Kaynak: Haber Global


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu