Dünya

Eski CIA başkanı, Biden’ın 2020 seçimlerini kazanmasına yardımcı olma çabalarını açıkladı – Apsny News


Düzinelerce eski istihbarat yetkilisi, yanlış bir şekilde Hunter Biden dizüstü bilgisayar hikayesinin muhtemelen “Rus dezenformasyonu” olduğunu iddia eden bir mektup kaleme aldı.

Eski CIA Direktörü vekili Mike Morell, Joe Biden’ın başkanlık kampanyasının, 51 eski istihbarat görevlisi tarafından imzalanan ve 2020 seçimleri öncesinde Biden’ın oğlu hakkında utanç verici raporları itibarsızlaştırmayı amaçlayan bir açık mektubun oluşturulmasında rol oynadığını söyledi.

Morell, Meclis Yargı Komitesi önündeki kapalı kapılar ardında verdiği yakın tarihli ifadede, o zamanlar Biden’ın kıdemli kampanya çalışanı olan ve şu anki dışişleri bakanı olan Antony Blinken’in, Hunter Biden’ın denizaşırı iş anlaşmalarıyla ilgili New York Post tarafından yayınlanan eleştirel haberleri görüşmek üzere kendisiyle temasa geçtiğini kabul etti. Ekim 2020’de, duruşma bilgisi olan Cumhuriyetçi milletvekillerine göre.

Bu konuşmalar sırasında Blinken’in Morell’e e-postayla bir USA Today makalesi gönderdiği ve FBI’ın Hunter Biden hikayesinin bir “dezenformasyon kampanyası”

Morell, tartışmaların kendisini eski istihbarat yetkililerine ulaşmaya ve bir açık mektup Hunter Biden haberciliğinin “Bir Rus bilgi operasyonunun tüm klasik özellikleri.” Sonraki araştırmalar, raporların genç Biden’ın dizüstü bilgisayarından elde edilen gerçek belgelere dayandığını ortaya çıkarsa da, beş eski CIA yöneticisi ve diğer eski üst düzey yetkililer tarafından onaylanan mektup, 2020 başkanlık yarışı öncesinde oldukça etkiliydi.

Morell, Blinken ile temasından önce mektubu derleme planı olmadığını kabul etti, ancak “Başkan Yardımcısı Biden’a yardım et… çünkü onun seçimi kazanmasını istiyordum.” Mektubun yayınlanması için Politico’ya teslim edilmesinin ardından Biden kampanya başkanı Steve Ricchetti, Morell’i arayarak mektubu yarattığı için kendisine teşekkür etti, diye devam etti eski yetkili.

Biden daha sonra 22 Ekim 2020’de o zamanki Başkan Donald Trump ile yaptığı tartışma sırasında açık mektuba başvurarak, oğlunun diğer şeylerin yanı sıra yabancı iş anlaşmalarında siyasi nüfuz ticareti yaptığına dair utanç verici raporların reddedilmesine yardımcı olacaktı.

Cumhuriyetçi kongre üyeleri, Morell’in ifadesinin ardından, Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi Başkanı Jim Jordan ve Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner’ın yanıt vermesini istedi. mektup Blinken’den daha fazla bilgi istiyor.

“Biden kampanyasının, Hunter Biden hikayesinin bastırılmasına yardımcı olma ve Amerikan vatandaşlarının 2020 başkanlık seçimleri sırasında tamamen bilinçli bir karar vermesini engelleme etkisine sahip olan kamuoyu açıklamasının kökeninde aktif bir rol oynadığı açıktır.” dediler bir ifade.

Hunter Biden dizüstü bilgisayar hikayesi o zamanlar oldukça tartışmalıydı ve birden fazla sosyal medya kuruluşunun eşi benzeri görülmemiş adımlar atmasına neden oldu. raporları bastırmak, Twitter ile kullanıcıların doğrudan mesajlarda paylaşmalarını bile yasaklıyor. Joe Biden’ın kampanyası o sırada Twitter ve diğer platformlarla yakın temas halindeyken ve bazı gönderileri kaldırılması için işaretlerken, siteleri dizüstü bilgisayar hikayesini gömmeye açıkça teşvik edip etmedikleri belli değil.


Apsny News

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu